AMI Sporta klubs
AMI Sporta klubs


Braslas 16,
Rīga, LV-1084,
Latvija

ami-sk@inbox.lv
 
 

Jaunumi

Finālsacensības basketbolā jauniešiem. 12.02.2020

     12. februārī Saldus sporta kompleksā uz AMI SK 30. Sporta spēļu  finālu basketbolā jauniešiem ieradās astoņas profesionālās izglītības mācību iestāžu komandas, kuras tiesības spēlēt finālā ieguva izcīnot 1.un 2.vietu, spēkojoties četrās apakšgrupās.

     Dalībniekus atklāšanas parādē ar dziesmām iepriecināja Saldus tehnikuma audzēkņi, PI konkursa “Ko tu proti” uzvarētāji Emīls un Dženija. Sacensību galvenais tiesnesis Māris Vācis, Saldus tehnikuma sporta organizators, bija sarūpējis katrai komandai dāvaniņu ar Saldus gotiņām. Savukārt direktores vietniece Māra Vāce visus sveica ar ļoti basketbolistiski iedvesmojošu uzrunu, noturot arī klusuma brīdi veltītu Kobem Braientam.

    Spēkošanās finālā apliecināja jau apakšgrupās demonstrēto vēlmi cīnīties par katru punktu un tas lieliski izdevās. Tā 16 spēļu konkurencē kausus, medaļas un vērtīgākā – labākā spēlētāja balvas ieguva:

1.vietu izcīnīja Rīgas TPVS;

2.vietu izcīnīja Vidzemes TDT;

3.vietu izcīnīja Rīgas TK;

4.vietu izcīnīja Rīgas CK.

Labāko spēlētāju kausus ieguva:

-Mārtiņš Šmuksts Rīgas TPVS;

-Toms, Jānis Kalniņš Vidzemes TDT;

-Alekss Frīdemanis Rīgas TK;

-Dainis Gulbis Rīgas CK.

Paldies tehnikuma vadībai par nodrošināto iespēju finālsacensības sarīkot Saldus sporta kompleksā.Sportiskās emocijas basketbola laukumos reģionālajās sacensībās valdīja Bulduros, Priekuļos, Rēzeknē un Rīgā 11.02.2020

Aizvadītajā nedēļā norisinājās basketbola sacensības jauniešiem visos četros reģionos – kurzemnieki tikās Bulduru Dārzkopības vidusskolā,vidzemnieki – Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā, latgalieši – Rēzeknes tehnikumā, bet rīdzinieki – Rīgas Tehniskajā koledžā, pavisam 19 komandas cīnījās par medaļām (1. – 3.v) savos reģionos un iespējām piedalīties LR finālsacensībās profesionālajā izglītībā, no katra reģiona – divas komandas - 1. un 2.vieta. 

Saskaņā ar iepriekš veikto izlozi, trīs Rīgas skolas spēlēja  arī izbraukumos.     Jāatzīmē, ka sportiskās emocijas sita augstu vilni visās grupās cīnoties, ne tikai par medaļām, iekļūšanu finālā, bet arī par pārējām vietām. Tā Bulduros Rīgas VT pēdējās sekundēs zaudēja Kandavas LT, savukārt  Rīgas VT komandai, spēlējot ar Jelgavas T par 2. – 3.v., pēdējās sekundēs pagarinājumā izdevās izraut uzvaru ar vienu punktu, izcīnot dalību finālā. Īsts cīniņš izvērsās arī starp Bulduru DV un Dobeles AVV puišiem, kurā gandarījumu guva mājnieki.                  

Savukārt Priekuļos labi bija sagatavojušies Vidzemes TDT jaunieši, kapitulējot tikai Rīgas TPVS puišiem, Valmieras T stabili izpelnījās bronzas medaļas, bet starp Rīgas TRIT un Smiltenes T risinājās nopietna cīkstēšanās, kurš kuru, līdz pēdējai sekundei, ar viena punkta pārsvaru līksmoja rīdzinieki.      

 Rēzeknē līdzīga drāma cīņā par 2. un 3.vietu, Rēzeknes T ar vienu punktu uzvarēja Daugavpils BT. Zelts - Jēkabpils Agrobiznesa koledžas jauniešiem. Malnaviešiem prieks par iespēju.            

  Arī Rīgas grupā  basketbols apliecināja, ka tas puišiem patīk un viņi gatavi cinīties par katru grozu līdz pēdējai tiesnešu svilpei. Jau pirmā spēle sagādāja pārsteigumus: Rīgas MMT puiši izaicināja ierasti spēcīgo Rīgas TK uz pagarinājumu. Rezultātā Rīgas TK – tomēr izcīna 1.v. Rīgas CK  puiši priecājās par sudrabu, gandarīti palika arī Rīgas MMT puiši par bronzu, sparu un cīnās gribu demonstrēja arī Ogres T un Rīgas Jūrskolas puiši.      

Izsakām pateicību visu skolu sporta skolotājiem par komandu gatavošanu, jo jāsaka kopumā bija skatāms un aizrautīgs basketbols.  

  Esam ļoti pateicīgi visu skolu direktoriem par iespēju izmantot Sporta zāles un teicamo organizāciju.                                           

 Uz tikšanos Saldū 12.februāri – finālsacensībās.

                              Visiem līdzi pārdzīvoja K.KlodānsStarptautiskas sacensības pedagogiem Aizkraukles profesionālajā vidusskolā – Sports tā ir dzīve. 31.01.2020

Janvāra mēneša pašās beigās Aizkraukles PVS pulcējās visu četru (Smiltenes tehnikums, Valmieras tehnikums, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums un Aizkraukles profesionālā vidusskola) Vidzemes reģiona profesionālās izglītības mācību iestāžu pedagogi uz kārtējām sacensībām darbiniekiem.     

Taču šoreiz minēto pasākumu papildināja trīs profesionālās izglītības mācību iestādes no Rokiškiem, Kupiškiem un Biržai Lietuvā.  Vidzemnieku sporta pasākums  kļuva par  Baltijas valstu Sporta svētkiem profesionālajā izglītībā. Izskanēja doma, ka šāda sadarbība ar Baltijas valstu skolām būtu turpināma. Smiltenes tehnikuma direktors teica: “Jā tā varētu būt, kad rīkosim mēs, tad aicināsim igauņus”.     

Sporta diena Aizkrauklē atšķīrās no ierastajām sacensībām jau ar tās organizāciju un programmas izstrādāšanu. “Mēs vispirms kolektīvi visu apspriedām, sadalījām uzdevumus. Katram skolas kompeteņču centram bija uzdevums izstrādāt pasākuma plānu demonstrējot caurviju prasmes – profesija vai mācību priekšmets savienojumā ar sportu”: pastāstīja direktore Ruta Krūkle.                    

Tādējādi visiem vairāk nekā 70 dalībniekiem bija iespēja caur attiecīgo prekšmetu vai profesiju, vai otrādi, apgūt pirmo caur sportu vai otrādi. Katra komanda saņēma  mapīti ar uzdevumu aprakstiem par caurviju  prasmēm katrā kompetenču punktā: tādi bija pavisam septiņi, kā piemēram Automehāniķu uzdevumos ietilpa: Riepas vilkšana, Tehnisko škidrumu atpazīšana, Skrūve un uzgrieznis, auto un tā detaļas. Līdzīgā veidā; Galdnieku uzdevumi, ēdināšanas stacija, metinātāju un ceļtnieku uzdevumi, vispārizglītojošo priekšmetu uzdevumi, komandas saliedēšanas uzdevumi un noslēgumā stafete. Jāsaka, ka miņētais sporta pasākums, ar devīzi “Sports tas ir prieks un cīņa, raizes un smiekli, lieli naudas tēriņi un neizmērojami fiziski, un garīgi ieguvumi. Sports – tā ir dzīve” ir paraugs, kā izglītoties un apgūt prasmes caur sportu. 

Apbalvošanas ceremonijas laikā lietuvieši izteica sirsnīgu paldies, gan par pieredzi, gan kopā būšanu, gan iespēju sacesnsties un uzvarēt, jo kopvērtējumā 1. un 2. vietu ieguva mācību iestādes no Kupiškiem un Rokiškiem, savukārt Vidzemes reģionā  uzvaras laurus plūca Smiltenes tehnikuma komanda ar A.Miezīti priekšgalā.

Liels paldies Aizkraukles PVS kolektīvam, īpaši direktorei R.Krūklei, sporta organizatoram un galvenajam tiesnesim K.Bēmam par ļoti radošu pieeju pasākumam, kurā prasmes, fiziskās aktivitātes, atpūta, kopā būšana un sadraudzība ar  kolēģiem un kaimiņiem gāja roku rokā.                     

Nākošajā gadā vidzemnieki tiekas Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā Priekuļos. Ceram uz jaunām radošām atklāsmēm. Uz tikšanos!

                   Dalībnieku pulkā biju arī es I.Bukovska                                                                                                                    

Basketbola sacensības jaunietēm 28.01.2020

 Jaunajā  2020. gadā turpinās AMI sporta kluba 30.sporta spēles - sacensības basketbolā jaunietēm. Pavisam sacensībās piedalījās 9 komandas – 90 dalībnieces.

  Sacensības apakšgrupās notika : Rīgas regionā - Rīgas Stila un modes tehnikumā ( direktore S.Voitišķis, sporta organizatore D.Miķelsone), Vidzemes reģionā – Smiltenes tehnikumā (direktors A.Miezītis, sporta organizators L.Peļņa), Latgales reģionā – Rēzeknes tehnikumā (direktore B.Virbule, sporta organizators A.Malta), kur sacensību dalībniekus un skatītājus, rādot deju soļus, veidojot piramīdas uzmundrināja Rēzeknes tehnikuma “Karsējmeiteņu” komanda. 

   Finālsacensības notika 28.janvārī Rīgas Stila un modes tehnikumā startēja : Daugavpils Būvniecības tehnikuma, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas, Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas, Rīgas Valsts tehnikuma, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma un Valmieras tehnikuma komandas.

            Komandu kopvērtējumā  :

1.vieta – Daugavpils Būvniecības tehnikums (treneris J.Ozols)

2.vieta – Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums 

                                                              (trenere A.Legzdiņa)    

 3.vieta –  Rīgas Valsts tehnikums (treneris Ģ.Magone)

 

Par labākajām spēlētājām atzītas : Jolanta Rimša (Daugavpils Būvniecības tehnikums), Madara Briede (Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums), Māra Inta Virse (Rīgas Valsts tehnikums) un Daniela Smilgdrīva (Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola).

     Paldies mācību iestāžu vadītājiem, komandu pārstāvjiem, sacensību tiesnešiem reģionos, finālsacensībās D.Miķelsones tiesnešu brigādei, visiem sacensību dalībniekiem par ieguldīto darbu. E.Kaļvam -  Bulduru Dārzkopības vidusskolas sporta organizatoram par atbalstu sacensību tiesāšanā apakšgrupā un finālsacensībās!Sporta organizatori un skolotāji pulcējās Kuldīgā. 16.01.2020

Janvāra otrajā nedēļā Profesionālās izglītības mācību iestāžu sporta organizatori         un skolotāji pulcējās Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā  uz ikkgadējo profesionālo kompeteņču paaugstināšanas semināru.                                                                Seminārs notika divas dienas ar ļoti aizraujošu porogrammu kopā ar Valsts       izglītības un satura centru. Programma šoreiz bija vairāk veltīta pareiza uztura un veselības sakārtošanas jautājumiem.            

  Tādējādi katram dalībniekam bija iespēja, ne tikai iepazīties , bet arī praktiski     gatavot un degustēt dažādus veselīgus ēdienus, kā arī sagatavot dabīgus ķermeņa kopšanas līdzekļus, kā ari baudīt atjaunošanās procedūras uz savām rokām.                            Sporta organizators A.Šefanovskis kopā ar tūrisma skolotāju V.Zariņu demonstrēja caurviju kompeteņču iespēju izmantošanu sporta stundā. A.Šefanovskis būdams ultramaratonists dalījās arī savā sportista dzīves pieredzē, pateicoties kurai Arvīds saka: “Esmu praktiski vesels un izdzīvojis pēc Černobiļas darbiem”.   

 Semināra otrā diena tika veltīta veselīgā dzīves veida centra  “Vitalitātes akadēmija” apmeklēšanai, kurā viss ir veltīts veselīgai un pareizai ēšanai, fiziskām nodarbībām  svaigā gaisā, baseinā, sporta zālē, jāšanas manēžā. Pietiekami lielajā teritorijā ir, gan foreļu dīķi, gan zilās govis, gan brieži un poniji, un dažādi citi interesanti objekti.To visu mums bija iespēja redzēt un aplūkot dodoties pastaigā ar nūjām.                                                                          

Semināra noslēgumā dalībnieku atasuksmes bija: “ Izlasot programmu ,tā nemaz nelikās tik interesanta, bet realitātē, ļoti patika”.

 Par to sirsnīgs paldies VISC departamenta direktorei A.Bēŗziņai, Kuldīgas TTT direktorei D.Cinei, metodiķei K.Spuleniecei- Aišpurei, skolotājam A.Šefanoskim         par teicamo sadarbību un organizāciju, kā arī mācību ēdnīcas “Eža kažociņš” un   dienesta  viesnīcas “Eža miga”kolektīviem par laipno apkalpošanu.

                                                 Viena no semināra vadītājām        I.BukovskaSacensības armvrestlingā jauniešiem 14.01.2020

 Jauno 2020.gadu uzsākam ar armvrestlinga sacensībām jauniešiem, kas notika Rīgas Tehniskās koledžas sporta zālē. Sporta darba organizators Gunārs Ruža un Latvijas armvrestlinga federācijas pārstāvji Raimonda Liepiņa vadībā bija veikuši visu nepieciešamo lai sacensības noritētu raiti un svinīgi.

2020.gada pirmo sacensību atklāšanas uzrunā AMI SK priekšsēdētāja Irēna Bukovska un Latvijas armvrestlinga federācijas priekšsēdētājs Raimonds Liepiņš atzinīgi novērtēja kuplo dalībnieku skaitu. Sacensībās piedalījās 14 mācību iestāžu komandas ar kopējo dalībnieku skaitu 189.

 

    Sacensībām noslēdzoties priecājās:

Komandu cīņā uzvar:

1.vieta

2.vieta

3.vieta

Jelgavas tehnikums

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums

Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums

Individuāli:

Svaru kategorija

1.vieta

2.vieta

3.vieta

līdz 55 kg

Deniss Petrovs

Jelgavas T

Edvards Jurkišs

Rīgas 3.AS

Daniels Strumskis

Aizkraukles PVS

līdz 60 kg

Kristaps Stapulionis

Vidzemes TDT

Daniils Garlanovs

Rīgas CK

Niks Semjonovs

Rīgas TRIT

līdz 65 kg

Eduards Grivstāns

Rīgas TRIT

Arazens Burhards

Jelgavas T

Kristiāns Liniņš

RTK

līdz 70 kg

Filips Lembergs

Rīgas TRIT

Reinis Dauģelis

Jelgavas T

Mariuss Griķis

Jelgavas T

līdz 75 kg

Armands Krūmiņš

Dobeles AVV

Rolands Liepiņš

Rīgas TRIT

Kristaps Blūmanis

Jelgavas T

līdz 80 kg

Artūrs Krūmiņš

Jelgavas T

Niks Naglis

Malnavas K

Niklāvs Klipsons

Rīgas TPVS

līdz 90 kg

Arnis Zoriks

Jelgavas AV

Roberts Karpinskis

Rīgas MMT

Emīls Skrīveris

Smiltenes T

virs 90 kg

Austris Silaunieks

Rīgas CK

Ilmārs Drošs

Vidzemes TDT

Linards Mežaleons

Rīgas TRIT

Apsveicam uzvarētājus !Sacensības dambretē 17.12.2019

   Noslēdzot AMI sporta kluba 30.sporta spēļu sacensību kalendāru 1.pusgadam no 11.-12.decembrim notika sacensības dambretē apakšgrupās jaunietēm un jauniešiem. Finālsacensības - 17.decembrī Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā ar direktores p.i. I.Ločmanes sirsnīgo uzrunu un tehnikuma  ansambļa (vadītājs J. Veremejs) muzikālo sveicienu.  Pavisam sacensībās piedalījās 36 komandas – 216 dalībnieki.

              Komandu kopvērtējumā jaunietēm :

                        1.vieta – Jēkabpils Agrobiznesa koledža (treneris Z.Znotiņš);

                        2.vieta –  Rīgas Valsts tehnikums (treneris A.Purkalns);

                        3.vieta –  Rēzeknes tehnikums (treneris A.Malta).

             Komandu kopvērtējumā jauniešiem :

                        1.vieta – Rīgas Valsts tehnikums (treneris A.Purkalns);

                        2.vieta – Jēkabpils Agrobiznesa koledža (treneris Z.Znotiņš);

                        3.vieta  - Rīgas Celtniecības koledža (trenere V.Rudzīte).

           Individuālajā turnīrā jaunietēm  1.vietā Viktorija Pavlovska no Jēkabpils Agrobiznesa koledžas, 2.vietā Karina Smirnova – Rēzeknes tehnikums un 3.vietā Jevgeņija Bogdanova – Jēkabpils Agrobiznesa koledža.       

           Jauniešu komkurencē : 1.vieta Dainim Aleksandram Protasovam no Dobeles  Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas, 2.vietā – Ņikita Bakuļins – Rīgas Valsts tehnikums un 3.vietā – Jānis Bite – Rīgas Celtniecības koledža.

           

           Paldies visiem sacensību dalībniekiem un komandu pārstāvjiem par ieguldīto darbu gatavojoties sacensībām! Patīkami, ka Jēkabpils Agrobiznesa koledžu un Rīgas Valsts tehnikumu var apsveikt ar dubultajām uzvarām.  Īpašs paldies par sacensību organizēšanu un operatīvu norisi apakšgrupās : Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolai (direktors R.Griškevičs, sporta organizators V.Kolosovs, Tiesnese T.Arole), Aizkraukles profesionālajai vidusskolai ( direktore  R.Krūkle, sporta organizators K.Bēms), Daugavpils tehnikumam (direktore I.Brokāne, sporta organizators V.Pupels).  Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumam apakšgrupās un finālsacensībās (direktores p.i. I.Ločmane, direktores vietniece audzināšanas darbā L.Levančuka, sporta organizatore A.Legzdiņa).

             Sacensībās Aizkrauklē, Daugavpilī, Dobelē un Rīgā tika godināti “AMI” sporta kluba labākie sportisti : V.Mazūdris (Jelgavas tehnikums), A.Smiļģe (Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums), M.Čerņavska (Daugavpils tehnikums), K.Pešiks (Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošā vidusskola), K.Švītiņa (Smiltenes tehnikums) un E.Dzalbs (Rīgas Celtniecības koledža).

       Novēlot :  Pārliecību tam ko dari!  Ticību tam, ko vari! Uz tikšanos Jaunajā 2020.gadā!


Arhīvs
2020 (6)   
2019 (33)   
2018 (39)   
2017 (35)   
2016 (17)   
2015 (16)   
2014 (18)   
2013 (20)   
2012 (9)   
2011 (12)   
2010 (5)