AMI Sporta klubs


Braslas 16,
Rīga, LV-1084,
Latvija

ami-sk@inbox.lv
 
 

Par klubu

Biedrība „Latvijas Republikas Profesionālās izglītības sporta klubs „AMI”” (AMI sporta klubs) Profesionālās izglītības sistēmā Latvijā sporta darbu vada no 1990. gada.  AMI sporta klubs kopā ar pieredzējušiem sporta skolotājiem izstrādā sporta mācību priekšmeta paraugprogrammu profesionālās izglītības iestādēm. Izstrādāto programmu katrai skolai iespējams pielāgot savām vajadzībām atbilstoši tradīcijām, sporta bāzei, audzēkņu vēlmēm un sagatavotībai.

AMI sporta klubā aktīvi darbojas 25 kolektīvie biedri.

AMI sporta klubs organizē sporta spēles 12 sporta veidos jauniešiem un 11 sporta veidos jaunietēm visu mācību gadu. Sporta spēļu organizēšana notiek pēc šādas shēmas:

I posms – sacensības mācību iestādēs starp grupām, kursiem;

II posms – AMI sporta kluba spēles apaksgrupās;

III posms – pusfināla vai fināla sacensības .

Lai audzēkņus vairāk iesaistītu sporta pasākumos, ik gadus tiek rīkoti konkurss „Labākais sportists un sportiste”, reizi trīs gados – konkurss „Labākais sabiedriskais treneris”.

Liela interese audzēkņiem un darbiniekiem ir par iespēju piedalīties starptautiskajās sacensībās  Vilhelmshāvenā (Vācijā) minifutbolā, Polijā voleibolā un Baltijas valstu sporta spēlēs.

Izlašu komandās tiek aicināti audzēkņi, kuri uzrāda labu sniegumu attiecīgā sporta veida sacensībās.

Piedalīšanās sacensībās Vācijā ir iespēja arī apceļot Eiropu gan audzēkņiem, gan skolotājiem. Iepriekšējos gados sportisti ir viesojušies Wilhelmshavenā, Romā, Venēcijā, Milānā, Turīnā, Parīzē, Londonā, Varšavā, Poznaņā, Ščecinā, Gdanskā, Krakovā, Budapeštā, Stokholmā, Oslo, Kopenhāgenā, Amsterdamā, Antverpenē, Berlīnē, Minhenē, Pragā, Drēzdenē, Briselē u.c.

AMI sporta kluba pārstāvji nopietni gatavojas startiem Baltijas valstu sporta spēlēs profesionālajā izglītībā, kurās sacenšas audzēkņi un darbinieki (basketbolā, volejbolā un galda tenisā), kā arī direktori (trīscīņā).

2 reizes gadā AMI sports rīko sacensības darbiniekiem. Ziemā notiek sacensības direktoriem, direktoru vietniekiem kopā ar sporta organizatoriem, vasarā pulcējas darbinieki veselības spartakiādē, ik gadus darbnieku spēles notiek arī atsevišķi – Latgales, Rīgas, Vidzemes, Kurzemes- Zemgales regionos.