AMI Sporta klubs


Braslas 16,
Rīga, LV-1084,
Latvija

ami-sk@inbox.lv
 
 

Jaunumi

Profesionālās izglītības iestādēs sportošanas iespējas pieaug. 08.10.2020

2020. /2021.m.g. mācību gads profesionālajā izglītībā sācies ar bagātīgu ražu  sporta bāžu atvēršanā.

       Jau vasarā IZM ministre J.Šuplinskas kundze sveica  Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma kolektīvu ar Spāru svētkiem sporta zālei un aicināja celtniekus kopā ar Rīgas TRIT  darbiniekiem nākošo mācību gadu sākt ar  kopīgām sporta sacensībām jaunajā zālē un stadionā. Svētku runās arī tika uzsvērts sporta svarīgums jauno profesionāļu turpmākajā darba dzīvē.

       Savukārt septembra beigās tika vērtas durvis Jelgavas tehnikuma sporta zālei, kurā atklāšanas zilo lentu grieza IZM Valsts sekretāre L.Lejiņa, VIAA direktore D. Traidas, Jelgavas pilsētas mērs A.Rāviņš un citas svarīgas personas. Jelgavas tehnikuma direktore J.Rudzīte īpaši atzinīgus vārdus veltīja sporta organizatoram G.Veinbergam par ieguldīto darbu zāles tapšanā un iekārtošanā atbilstoši sporta nodarbību vajadzībām. Atklāšanas svētkos Jelgavas tehnikuma sporta pulciņu dalībnieki demonstrēja savas prasmes dažādos sporta veidos, savu atraktivitātii parādīja arī dejotāji, iesaistot dancī arī visus ciemiņus, Jelgavas Sporta skolas mākslas vingrotājas dalījās ar savu daili. Visu sveicēju  kopējais moto bija: “Veselā miesā mājo vesels gars”. Patiesi; abas lietas ļoti noderīgas nākošiem mūsu valsts balstiem.

      Taču  jau 5.oktobrī ļoti krāšni, kopā ar Skolotāju dienu, tika atzīmēti Ogres tehnikuma Multifunkcionālas zāles atklāšanas svētki ar lielu  svarīgu amatpersonu klātbūtni no IZM, sadarbības pašvaldībām : Ogres, Ikšķiles, Gulbenes un Kokneses novadiem.  Priecājamies par Ogres tehnikuma sporta organizatora M.Kuriloviča   teikto pateicību, ar skaistu ziedu pušķi,  direktorei I.Brantei par izturību un cīņas sparu bāzes tapšanā un teicamu darba apstākļu radīšanā sporta skolotājiem. Neizpalika daudz labu vēlējumu, kurus apvienojot vienā domā, tie būtu šādi: ‘Ļoti svarīga nozīme jauniešu piesaistīšanā profesionālai izglītībai ir arī labi  sakārtotai sporta infrastruktūrai”. 

Arī mēs, profesionālās izglības sporta dzīves vadītāji, esam ļoti gandarīti par šo bagāto rudens ražu, esam ļoti pateicīgi direktoriem: Silvai Ozoliņai, Ilzei Ločmanei, Janīnai Rudzītei un Ilzei Brantei par uzdrīkstēšanos un uzvaru, bet sporta organizatoriem, skolotājiem turpināt sporta ieviešanu audzēkņu ikdienā jau jaunā, augstākā kvalitātē, veidojot jaunajos profesionāļos izpratni par regulāru fizisko aktivitāšu nepieciešamību ikdienas dzīvē un veselības ķīlā.

     Paldies par skaistiem svētkiem un ķeramies pie darba

                                Irēna BukovskaIr sākušās sacensības profesionālājā izglītībā. 01.10.2020

Šajā mācību gadā - 31.sporta spēles tika atklātas 1.oktobrī un uz starta izgāja  rudens krosa dalībnieki.

Pavisam  bija pieteikušās 24 mācību iestāžu komandas ar kopējo dalībnieku skaitu – 199. 

Sacensības notika Ogres tehnikuma struktūrvienībā Vecbebros. Atklāšanas pasākumā veiksmīgus startus vēlēja AMI sporta kluba priekšsēdētāja Irēna Bukovska, Kokneses novada domes izpilddirektors Ilmārs Klaužs un Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante. Pēc muzikālā sveiciena – dziedāja Ainārs Krastiņš – Ogres tehnikuma audzēknis, sacensību dalībnieki devās uz starta vietu.

 

Jaunietes sacentās 1000 m garajā distance un jaunieši - 3000 m.

Kopvērtējumā kausus, diplomus un medaļas saņēma :

jaunietēm:

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma komanda – 1.vieta

Jelgavas tehnikuma komanda   -  2.vieta

Rīgas Stila un modes tehnikuma komanda - 3.vieta

jauniešiem:

1.vieta – Saldus tehnikums

2.vieta – Rīgas Tehniskā koledža

3.vieta – Ogres tehnikums

          Individuālie  rezultāti jaunietēm :

1.vieta - Invida Mauriņa  03:00 ( Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums)

2.vieta – Aleksandra Malašenoka 03:17 (Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums)

3.vieta – Linda Broliša 03:22 (Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola)                                                                                                               

jauniešiem :

1.vieta Andris Svilāns 10:13 (Ogres tehnikums)

        2.vieta Dāvis Eglītis 10:27 (Ogres tehnikums)

3.vieta Braens Meškis 10:28 (Saldus tehnikums)

Individuāli sacensību uzvarētāji tika apbalvoti ar diplomiem un medaļām.

Paldies mācību iestāžu vadītājiem un sporta organizatoriem par darbu šajā neviennozīmīgajā laikā!

Īpašs paldies Ogres tehnikuma direktorei I.Brantei, sporta organizatoram M.Kurilovičam par sacensību teritorijas un iekštelpu sagatavošanu  atbilstoši esošajām prasībām, lai novērstu Covid – 19 infekcijas izplatību sabiedrībā, sacensību sekretariāta komandai A.Lukašenokas vadībā par operatīvu un kvalitatīvu sacensību rezultātu apstrādi, Kristapam Mūrniekam  - Ogres tehnikuma audzēknim par sacensību muzikālo noformējumu!

                                               Sporta organizatore V.MickevičaEsam kļuvuši gudrāki. 16.06.2020

Finišējis apjomīgais konkurss – maratons divarpus mēnešu garumā - “Par un ap Sportu”,  kurš noritēja 5 kārtās ar 191 jautājumu.                                                  

Šo metodisko materiālu bija iespējams izmantot 5856  PI mācību iestāžu audzēkņiem.

Savukārt maratonā kopumā iesaistījās 278 audzēkņi no 16 izglītības mācību iestādēm. Mēs esam patiesi apmierināti ar rezultātiem, godam finišēja vairāk nekā 30 audzēkņi.

Interesanti, ka tieši skaitliski nelielo mācību iestāžu audzēkni ar lielu degsmi iesaistījās atbilžu meklēšanā un ar katru kārtu interesentu pulks palielinājās; tā Dobeles AVV iesāka ar 8 un pabeidza ar 18, Aizkraukles AVS – sāka lēnām ar trim  aizkavējušajiem dalībniekiem un beidza ar 9, ļoti sistemātisks darbs visas kārtās notika Malnavas koledžā, bet Jēkabpils AK Barkavas struktūrvienības audzēknis Niks Ikaunieks, ne tikai cītīgi meklēja atbildes, bet visu iesūtīja Power pointā, maratona noslēguma taisnē ieskrēja arī  M.Kuriloviča vadītā komanda 28 jauniešu sastāvā no Ogres tehnikuma. Jāatzīmē arī Ilonas Haritonovas aktivitātes, kura vienīgā pati sūtīja savas atbildes.

Protams, kā jau maratonā, finišu visi nesasniedz, tā arī šajā gadījumā. To paveica uzņemīgākie, pacietīgākie un mērķtiecīgākie, lai gala rezultātā kļūtu gudrāki. Esam izvērtējuši 10 labākos audzēkņus, gan jaunietēm, gan jauniešiem. Skatīt mājas lapas sadaļā “Konkursi”

 Šāds konkurss, 30 gadu mūsu darbības laikā, notika pirmo reizi. Esam saņēmuši arī atsauksmes  par organizēto darbu attālinātajā režimā:

*      Vēlreiz pateicos par jūsu darbu, jautājumus veidojot un koordinējot to visu procesu, sanāca tiešām pamatīga sporta faktu krātuve!                                                                                                             Pāvels Pancerko, Daugavpils Tirdzniecības PVS sporta organizators

*      Kopumā par konkursu esmu gandarīts, jo izdevās Jelgavas tehnikumā iesiastīt 193 izglītojamos, kuri veica testu aizpildīšanu vismaz vienu reizi.
Rīgas 3. arodskolā iesaistīju 35 izglītojamos, arī tur  bija līdzīga situācija, bet prieks, ka piedalījās, jo audzēkņi atradās praksē.                                                                                                                        Gints Veinbergs
Jelgavas tehnikuma  sporta organizators

*      Paldies par interesanto konkursu. Uzzinājām daudz ko jaunu un atcerējāmies veco.                              Ar cieņu,                                                                                                                                                   Jānis KalniņšPIKC RTK sporta skolotājs, grupu audzinātājs

*      Diemžēl abas meitenes no konkursa izstājās, jo nevarot citu priekšmetu daudzuma dēļ paspēt visu izpildīt.  Bet Madars ir apņēmības pilns un viņam ļoti interesē un patīk šis konkurss.
Jauku nedēļu vēlo                                                                                                                                   Arnita un Linda
Valmieras tehnikuma sporta skolotājas

*      Domāju, audzēkņiem, kuri meklēja atbildes uz jautājumiem, bija interesanti iegūt  daudz                jaunas informācijas👍                                                                                                                                           Un tie, kuri izturēja līdz galam, gandarījums par paveikto!                                                              Paldies par sadarbību un jauku dienu!                                                                                                   Dace Miķelsone, Rīgas Stila un modes tehnikuma sporta oranizatore

Šāda veida konkursā es piedalījos pirmo reizi un par to esmu ļoti priecīga un gandarīta.                       Es uzzināju ļoti daudz ko jaunu par sportu, sporta vēsturi un rekordiem.                                      Pateicoties konkursam man ir lielāks priekšstats par Latvijas sportu un sportistiem. Ikdienā gadās dzirdēt tikai par tagadējām lielākām sacensībām un panākumiem, bet meklējot atbildes uz jautājumiem bieži    atradu elpu aizraujošus faktus un sportistu biogrāfijas. Gadījās pat atrast tik neparastu un pārsteidzošu atbildi uz jautājumu, ka uzreiz gāju un dalījos tajā ar vecākiem. Domāju, ka šāda veida konkursi varētu būt jauna AMI SK. tradīcija. Konkurss mūs ļoti pilnveido, pēc kura izpildes mēs ne tikai zinām kā pareizi skriet un, kurš ir labākais basketbolā, bet zinām arī par izciliem rekordistu uzlabotājiem un spēka vīriem. Būtu jauka doma turpināt konkursu atsevišķos sporta veidos, vai dziļāk par kādām sacensībām. Lai gan citreiz bija pa grūti un apjomīgi atrast atbildes, bet tomēr tas bija ļoti interesanti. Tagad es tiešām zinu, kas ir sports. 
Ilona Haritonova, Rīgas TPV audzēkne

Pateicamies par interesanto sadarbošanos. Uz tikšanos rudenī, tad arī organizēsim uzvarētāju (visu 20) apbalvošanu. 

                                               Patiesā cieņā Irēna Bukovska.Noslēgusies sporta sezona “Profesionāļiem”. 09.06.2020

Maija beigās, pirms lielo eksāmenu laika, kopā sanāca AMI Sporta kluba Valde,        kurā izanalizējām, gan aizvadītajā sezonā paveikto, gan arī apstiprinājām 30. sporta   spēļu rezultātus.                                                                                                                           Protams, “Covid -19” arī mūsu maratonu apstādināja – netika sarīkotas 4 sacensības.  Tas nozīmē, ka no 12 sporta veidiem jauniešiem tika sarīkotas  sacensības 9 sporta veidos, bet jaunietēm no 11  desmit sporta veidos, kopumā tas ir ap 3000 dalībnieku startu. 

 Baltijas valstu 28.sporta spēles  Ogrē pagaidām pārceltas uz novembra mēnesi,  atceltas arī darbinieku spēles Dobelē. 

Valdes locekļu vērtējums bija vienprātīgs: kopumā jāuzskata, ka 30.sporta spēles  profesionālās izglītības mācību iestāžu audzēkņiem ir notikušas un kopvērtējums,    samazinot ieskaišu skaitu par divām abās grupās, var tikt izvērtēts, bet paveikto          darbu atskaites periods novērtēt ar “labi”.

Apsveicam visus par startiem, un pateicamies par audzēkņu iesaistīšanu sporta  aktivitātēs un pievēršanu veselīgam dzīves veidam.

Tika apstiprināti rezultāti arī konkursā  “Sportiskākā skola profesionālajā izglītībā”.   

1.v. Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums – dir.p.i. I.Ločmane,                  sp.org. A.Legzdiņa.

2.v. Rīgas Stila un modes tehnikums – dir. S.Voitišķis, sp.org. D.Miķelsone.

3.v. Rīgas Tehniskā koledža -  dir. J.Rozenblats, sp.org. G.Ruža.

4.v. Ogres tehnikums – dir. I.Brante, sp.org. M.Kurilovičs.

5.v. Jelgavas tehnikums – dir. J.Rudzīte, sp.org. G.Veinbergs.

6.v. Smiltenes tehnikums – dir. A.Miezītis, sp.org. L.Peļņa                                                    Paldies visu izglītības iestāžu direktoriem par iespēju nodrošināšanu  dalībai    sporta pasākumos un atbalstu to sarīkošanai. 

  Esam istrādājuši arī 31.sporta spēļu Nolikumu un Kalendāro plānu 2020./2021. m.g.,    kurus arī Valde apstiprināja ar cerību, ka rudenī viss darbs varēs pilnībā atjaunoties, bet ja vēl būs ierobežojumi, būsim gatavi piedāvāt sporta aktivitāšu programmu atbilstošu situācijai. 

  Esam ļoti pateicīgi PI mācību iestāžu sporta organizatoriem un skolotājiem par  atbalstu un idejām, kā arī par radošām iniciatīvām sporta darbā ar audzēkņiem      attālinātā režīmā.

     Jauku vasaru un atpūtu Valdes un kolēģu vārdā vēlot

                                                                                              Irēna Bukovska

30. spēļu rezultāti skatīt mājas lapā sadaļā “Republikas sporta spēles” jauniešiem un jaunietēm.

Apbalvošana notiks jaunā mācību gada sākumā.Jautājumi “Par un ap Sportu”. 08.05.2020

Pandēmijas laiks ir apstādinājis sacensību sarīkošanu arī profesionālās izglītības sistēmā. Mūsu 30.sporta spēles neizdevās sarīkot līdz galam, jauniešiem tie ir trīs sporta veidi, jaunietēm, gan tikai viens.

Lai aizpildītu šo tukšumu, nolēmām strādāt pie audzēkņu  teorētisko zināšanu paplašināšanas un sākām gatavot metodisko materiālu “Par un ap Sportu”, t.i. izmantojot nesen izdoto simtgadei veltīto grāmatu “Latvijas sporta lepnums”. 

Šī grāmata atspoguļo Latvijas sporta sistēmas veidošanos, sākot pirmās brīvvalsts laikiem,cauri padomju gadiem līdz mūsdienām, 100 gadu periodā, tā balstās uz faktiem, bagāta ar mūsu sporta leģendu uzvārdiem un to skaistajām uzvarām, emocionāliem mirkļiem.

Tādejādi esam sagatavojuši metodisko materiālu par mūsu valsts sporta vēsturi ar mērķi, lai izglītotu sporta skolotājus un it īpaši audzēkņus. Skolotājam ir iespēja šos jautājumus izmantot mācībām attālināti,izmantot konkursa  sarīkošanai savā mācību iestādē utml.  

Šo materiālu esam izveidojuši arī, kā konkursu, kurā audzēkņiem ir iespēja piedalīties pēc vēlēšanās, lai cīnītos par galveno balvu – AMI Sporta kluba izlases treniņtērpu.                   

 Metodiskais materiāls sastāv no piecām sadaļām, kuru jautājumi tiek sūtīti ik pēc divām nedēļām, sākot ar 1.aprīli līdz 30.maijam ieskaitot. Pakāpeniski jau izsūtīti jautājumi trim kārtām – 117 jautājumi, tajā skaitā ir arī sadaļa - AMI Sporta klubs, kurš dibināts pirms 30.gadiem. Vēl priekšā – divu sadaļu jautājumi – “Sports Latvijā pēc 1990.g.“ un “Interesanti fakti  par sportu pasaulē “ - apmēram vēl 80 jautājumi. 

Kāda tad ir atsaucība minētajam procesam un dalība konkursā?

Jāsaka, ka esam apmierināti par veikto darbu, jo skolotāji ir pateicīgi par iespēju izmantot šos jautājumus. Aptauja liecina, ka pirmo trīs sadaļu jautājumus ir saņēmuši ap 5000 audzēkņu, bet ap 200 audzēkņu aktīvi gatavo atbildes, lai  varētu piedalīties skolas pasākumos un ari mūsu konkursā. Īpaši vēlētos atzīmēt  aktīvākās mācību iestādes un skolotājus – Rīgas Stila un modes tehnikums - Dace Miķelsone, Malnavas koledža - Gunārs Ozoliņš, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošā vidusskola – Viktors Kolosovs, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienība – Inga Dzelme, Valmieras tehnikums - Arnita Krieviņa.

Vēlam visiem, kuri cīnās par galveno balvu, veiksmes un izturēt līdz galam. Pārējiem paturēt prātā iegūtu informāciju par mūsu sportistiem, treneriem, meistarkomandām un to sasniegtajiem rezultātiem, pārstāvot mūsu valsti pasaulē, kā arī turpināt meklēt atbildes uz neatbildētajiem jautājumiem savas, savas ģimenes locekļu un draugu izglītošanas nolūkos!

                                                     Irēna Bukovska.Par ārkārtas situāciju. 16.03.2020

AMI Sporta kluba Valde paziņo, ka sacensības Profesionālās izglītības audzēkņiem  florbolā, svaru stieņa spiešanā guļus un tautas bumbā tiek pārceltas uz nenoteiktu laiku, atbilstoši Valdības ārkārtas lēmumiem.

                                  Priekšsēdētāja I.Bukovska

Sacensības “Veselības diena “ trīsdesmito reizi. 13.03.2020

Aizvadītajā nedēļā paspējām sarīkot tā saucamos “Direktoru mačus”, kurā piedalās PI mācību iestādes direktors, vietnieks un sporta organizators, kuras bija veltītas AMI Sporta kluba 30 darba gadiem, Rīgas Tehniskajā koledžā. Pieteicās  14 skolu komandas. Jāsaka, ka šoreiz problēmas sagādāja “ Covid -19”, jo direktori uz vietām uzsāka mācību procesa pārkārtošanu attālināti. Taču pietiekošs dalībnieku skaits bija startam gatavi, pie tam sacensības tika apvienotas ar teorētiski praktisko semināru “Sports – ceļš uz integrētu sabiedrību”.

 

Tādējādi teorētiskās pārrunas par aktīvā dzīves veida priekšrocībām un sportošanas ietekmi uz cilvēka veselību mijās ar sporta aktivitātēm.                      Rīgas TK kolektīvs bija skaisti noformējis sporta zāli, katram dalībniekam bija iespēja “palaist gaisā” griestos krāsainos balonus ar AMI – 30, sagādājot ļoti pozitīvas emocijas

Direktori, kuri pamatā ieradās pēcpusdienā, startēja trīscīnā: b/b soda metienos, dārtā un koka spēlēs, šāda trīscīņa ir paredzēta arī Baltijas valstu 28.sporta spēlēs. Sievietēm uzvaras laurus plūca:  1.v.– D.Vanaga – Rīgas VT, 2.v. – I.Safronova – Rīgas TPVS, 3.v. – E. Bišere – Jelgavas AV, bet vīriešiem labākie  - J.Rozenblats – Rīgas TK un A.Sņegovičs – Vidzemes TDT.

Pārējie dalībnieki ar azartu startēja tādās fiziskajās aktivitātēs, kā “Aklā vista”, Bullīšos”, ”Presbolā”, “Zeme griežas”, ”Ūsiņspēlē”, “Spēka smaidā“, “Purva bridējā”, ”Saspiestajā badmintonā “ utml., bet volejbolā un tautas bumbā sacentās Rīgas reģiona komanda ar Kurzemes – Zemgales apvienoto komandu, kuru kopējais rezultāts bija 1 : 1. Šoreiz Latgales un Vidzemes reģionu komandas izpalika .  

Kopvērtējuma rezultāti šajā jubilejas pasākumā ir šādi: Nominācijā “Sportiskākais regions” –  jau otro gadu, Rīgas regions ( pr-tāja I.Safronova), nominācijā “Sportiskākā skola”- Jelgavas tehnikums ( dir. J.Rudzīte, sp.org. G.Veinbergs), bet – “Simpātiski sportiskākās skolas gods šoreiz un kauss “Trīs Jāņi” Rīgas TK. Visi  pārējie dalībnieki un komandas  attiecīgi saņēma skaistus, speciāli RTK gatavotos diplomus , medaļas un enerģijas batoniņus.  

Sirsnīgs paldies  par skaisto pasākumu RTK kolektīvam, sporta skolotājiem un īpaši sporta organizatoram G.Ružam par teicamo organizāciju un novitātēm sporta veidu nosaukumos. Finālā visi dalībnieki bija ļoti pozitīvi uzlādēti, gan garīgi, gan fiziski, kas, cerams, būs par pamatu visiem būt arī turpmāk veseliem un dzīvespriecīgiem.

                                             I.Bukovska


Arhīvs
2020 (17)   
2019 (33)   
2018 (39)   
2017 (35)   
2016 (17)   
2015 (16)   
2014 (18)   
2013 (20)   
2012 (9)   
2011 (12)   
2010 (5)