AMI Sporta klubs


Braslas 16,
Rīga, LV-1084,
Latvija

ami-sk@inbox.lv
 
 

Jaunumi

Top programma kompetenču pieejai mācību saturā profesionālajā izglītībā. 17.11.2020

Esam izveidojuši darba grupu, lai uzsāktu modulārās apmācības ieteicamās programmas izstrādi mācību priekšmetā “Sports un veselība” profesionālās izglītības sistēmai, nemot vērā VISC projektu “Skola 2030”.  

Darba grupā esam uzaicinājuši 6 sporta organizatorus - Gintu Veinbergu (Jelgavas tehnikums), kurš ir arī grupas vadītājs, Daci Miķelsoni (Rīgas Stila un modes tehnikums),  Ainu Legzdiņu (Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums), Jāni Zicānu (Rīgas Celtniecības koledža), Māri Kuriloviču (Ogres tehnikums), Lauri Haritonovu (Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola) un 4 sporta skolotājus - Arni Reliņu (Rīgas Stila un modes tehnikums, LSPA), Ingu Dzelmi (Jēkabpils Agrobiznesa koledža Barkavas struktūrvienība), Rihardu Leju (Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, LSPA), Ģirtu Magoni (Rīgas Valsts tehnikums) no 8 profesionālās izglītības mācību iestādēm. Darba grupa veidota ar nolūku, lai jaunajiem spridzekļiem blakus būtu arī pieredzējušie, mērenie sporta pedagogi.

 

Darba grupas uzdevums ir izstrādāt uz kompetencēm balstītu apmācību, izmantojot VISC sagatavotās prasības mūsdienīgai lietpratībai. Tādējādi 16.11. notika pirmā videokonference – seminārs, kuru vadīja G.Veinbergs, aicinot katram dalībniekam izteikt savu šī brīža pieredzi, to īstenojot pirmajiem kursiem, kā arī viedokļus par VISC projektu un tā īstenošanas iespējām  vai problēmam profesionālajā izglītībā. 

Viedokļu mērķis bija vērsts uz kopējo sapratni, kā strādāt ar audzēkni, kā iemācīt – ko, kā un kāpēc tas nepieciešams, ņemot vēra, ka mūsu  mācību iestādes pamatā gatavo dažādu nozaru speciālistus: celtniekus, santehniķus, lauksaimniecības speciālistus, galdniekus, viesmīļus, dzelzceļa darbiniekus, frizierus utml., kuriem ir ļoti svarīga fiziskā veselība un izturība, pareizi pārvietot, kaut vai smagumus, ilgas stundas atrasties stāvus uz kājām utt. 

Tika arī uzsvērta patiesība, ka mūsu mācību iestāžu uzdevums vairs nebūtu pašu pamatu apgūšana kāda fiziskā vingrinājuma izpildē, pamatu iemaņu un prasmju apguvē kādā no sporta spēlēm, vai skaidrot, kāda bumba, kurai sporta spēlei piederās utml., bet, tā teikt, iet dziļāk un pamatīgāk. Diemžēl ar katru gadu audzēkņu prasmju, nerunājot par iemaņām, kļūst zemāks un zemāks. Visu viedokļos izskanēja doma, ka minētais projekts, izskatās, to arī īsti neveicinās, taču grupas noskaņojums bija censties visu vērst uz iespējami labāku rezultātu.

Konferences noslēgumā, katram grupas dalībniekam tika uzdots uzdevums sagatavot,  konkrēta sporta veida vai fizisko īpašību apguvi, izmantojot moduļu apmācību, projekta variantā līdz 23.12., bet visas programmas sagatavošanas termiņš ir 2021. g.15.maijs.

 Paldies visiem grupas dalībniekiem par ļoti saturīgu un dedzīgu dalību debatēs, kā arī velmi izveidot saturīgu un audzēkņiem pievilcīgu programmu.

Paldies grupas vadītājam par konferences sagatavošanu un veiksmīgu vadību attālinātajā variantā.

Tiksimies nākošajā video konferencē 14.decembrī ar pirmajiem darba rezultātiem.

 Procesa dalībniece I.Bukovska.Pirmās attālinātās sacensības. 09.11.2020

Aizvadītajās nedēļās esam sarīkojuši, attālinātā variantā, sacensības šautriņu mešanā jauniešiem un jaunietēm.

 Uzreiz jāuzsver, ka atsaucība bija pietiekoši liela, tas nozīmē, ka sacensībās piedalījās visas tās mācību iestādes, kuras bija to plānojušas darīt klātienē. Sacensības notika katrā skolā, ievērojot visas noteiktās prasības “Covid- 19” apstākļos, nepulcējoties lielās grupās, tādējādi tika noteikti pieci lābākie un labākās, atsūtīts mums pieteikums startam un tad tika sarīkotas sacensības minēto audzēkņu vidū, rezultātus fiksējot sacensību protokolā, kurš tika atsūtīts šo sacensību galvenai tiesnesei V.Mickevičai. Viņas vadībā tika apkopoti un izvērtēti rezultāti komadu vērtējumā reģionu griezumā.

 Patīkami, ka sacensības uz vietas notika atbilstoši 31. sporta spēļu Nolikuma prasībām un teicamā organizatoriskajā līmenī, iesaistoties arī administrācijai; tā Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā sacensību galvenā tiesneša lomu uzņēmas direktora vietniece L.Levančuka, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā, Ogres tehnikumā, Jelgavas tehnikumā audzēkņi bija ieradušies  uz sacensībām skolas sporta formās. Paldies Jums, tas nozīmē, ka audzēkņiem tiek paskaidrots, ka viņi piedalās oficiālās sacensībās, bet attālināti. Paldies visiem, kuri piedalījās šoreiz tiešām kopīgi organizētajā aktivitātē 18 izglītības iestādēs, piedaloties 180 dalībniekiem. 

Apsveicam uzvarētājus: Rīgas reģionā 1.v. – jauniešiem – Rīgas Tehniskā koledžas (sporta organizators G.Ruža), jaunietēm Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma ( sporta organizatore A.Legzdiņa) komandas.

Kurzemes – Zemgales reģionā 1.v. – jauniešiem un jaunietēm - Kandavas Lauksaimniecības tehnikums (sporta organizators A.Savčenko).

Vidzemes reģionā  1.v.– jaunietēm un jauniešiem Smiltenes tehnikums (sporta organizators L.Peļņa)

Latgales reģionā - 1.v. jaunietēm - Jēkabpils Agrobiznesa koledža ( sporta skolotāja I.Dzelme), jauniešiem – Rēzeknes tehnikums (sporta organizators  A.Malta)

Šāda pieredze arī turpmāk tiks izmantota, kamēr nebūs iespējams sarīkot sporta pasākumus klātienē. Mēs piedāvāsim attālinātās sacensības – fizisko vingrinājumu trīscīņā, kurā iekļauti lēcieni ar aukliņu, tāllēkšana no vietas un atspoles skrējiems  6 x 10 m., esam saņēmuši arī skolotāju atbalstu un interesi, izmantojot šādu pieredzi.

                                        Ar interesi visam sekoja I.BukovskaGalda tenisa sacensības “uzkārās” 26.10.2020

Oktobra mēneša pirmajā pusē, līdz kārtējiem ierobežojumiem “Covid – 19” apstākļos, profesionālajā izgļitībā  tika uzsākta sacensību sarīkošana galda tenisā jaunietēm un jauniešiem reģionu vērtējumā.

 Informācijai: ņemot vērā “Covid – 19”  situāciju, mēs, kopā ar profesionālās izglītības skolu sporta skolotājiem , mācību gada sākumā nolēmām ,ka šajā mācību gadā visas sacensības, iespēju robežās, notiks tikai reģionu ietvaros, bez Republikas finālsacensībām, lai samazinātu pulcēšanos no dažādām vietām.

Tādējādi 7.oktobrī pie spēļu galdiem stājās Rīgas reģiona skolu meitenes Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā. A.Legzdiņas pārraudzībā. Cīņas, kā parasti bija ļoti spraigas un līdz galam. Pārliecinošu uzvaru  svinēja Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas komanda L.Haritonova vadībā un pelnīti sanēma kausu, medaļas un diplomus. Otro un trešo vietu sadalīja mājnieki un Rīgas Stila un modes tehnikuma meitenes ar D.Miķelsoni.

Savukārt 13.oktobrī Jelgavas tehnikumā sacentās Kurzemes – Zemgales mācību iestāžu komandas jaunietēm un jauniešiem. Sacensības noritēja uzreiz pie sešiem galdiem, ļoti operatīvi G.Veinberga vadīti. Šeit pēc reģiona iniciatīvas notika ne tikai komandu, bet arī individuālās spēles. Šoreiz galvas tiesu pārāki bija jelgavnieki un jelgavnieces, priecājoties par kausiem un medaļām. Otro vietu jauniešiem ieguva Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma puiši R. Egles vadībā, bet trešajā vietā bija Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas puiši, bet dobelnieces ieguva otro vietu J. Liepiņa uzmundrinātas.

   Patiesi karstas bija individuālās sacensības, kurās pie tenisa galdiem stājās 8 meitenes un 8 puiši. Jāatzīmē, ka visas vietas tika izspēlētas no sirds ar vēlmi uzvarēt. Pirmo  uzvarētāju trijniku šoreiz  veidoja Jelgavas tehnikuma audzēkņi: Arazens Bukards, Igors Pustovalovs, Igors Gončars, bet jaunietēm Ieva Dzenža, Everita Evertona un Anastasija Bakaite.

Diemžēl Vidzemes – Latgales reģions pagaidām palika aiz borta, cerībā uz labākiem laikiem.

 Notikušās sacensības liecina, ka audzēkņi patiesi vēlas nodarboties un sacensties, tas mūs un skolotājus priecēs, taču situācija visu sarežģī.

Patreiz esam uzsākuši sacensības šautriņu mešanā- attālinātī’.

.                                      Vēlot visiem izturību un  visu normu ievērošanu 

 I. BukovskaProfesionālās izglītības iestādēs sportošanas iespējas pieaug. 08.10.2020

2020. /2021.m.g. mācību gads profesionālajā izglītībā sācies ar bagātīgu ražu  sporta bāžu atvēršanā.

       Jau vasarā IZM ministre J.Šuplinskas kundze sveica  Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma kolektīvu ar Spāru svētkiem sporta zālei un aicināja celtniekus kopā ar Rīgas TRIT  darbiniekiem nākošo mācību gadu sākt ar  kopīgām sporta sacensībām jaunajā zālē un stadionā. Svētku runās arī tika uzsvērts sporta svarīgums jauno profesionāļu turpmākajā darba dzīvē.

       Savukārt septembra beigās tika vērtas durvis Jelgavas tehnikuma sporta zālei, kurā atklāšanas zilo lentu grieza IZM Valsts sekretāre L.Lejiņa, VIAA direktore D. Traidas, Jelgavas pilsētas mērs A.Rāviņš un citas svarīgas personas. Jelgavas tehnikuma direktore J.Rudzīte īpaši atzinīgus vārdus veltīja sporta organizatoram G.Veinbergam par ieguldīto darbu zāles tapšanā un iekārtošanā atbilstoši sporta nodarbību vajadzībām. Atklāšanas svētkos Jelgavas tehnikuma sporta pulciņu dalībnieki demonstrēja savas prasmes dažādos sporta veidos, savu atraktivitātii parādīja arī dejotāji, iesaistot dancī arī visus ciemiņus, Jelgavas Sporta skolas mākslas vingrotājas dalījās ar savu daili. Visu sveicēju  kopējais moto bija: “Veselā miesā mājo vesels gars”. Patiesi; abas lietas ļoti noderīgas nākošiem mūsu valsts balstiem.

      Taču  jau 5.oktobrī ļoti krāšni, kopā ar Skolotāju dienu, tika atzīmēti Ogres tehnikuma Multifunkcionālas zāles atklāšanas svētki ar lielu  svarīgu amatpersonu klātbūtni no IZM, sadarbības pašvaldībām : Ogres, Ikšķiles, Gulbenes un Kokneses novadiem.  Priecājamies par Ogres tehnikuma sporta organizatora M.Kuriloviča   teikto pateicību, ar skaistu ziedu pušķi,  direktorei I.Brantei par izturību un cīņas sparu bāzes tapšanā un teicamu darba apstākļu radīšanā sporta skolotājiem. Neizpalika daudz labu vēlējumu, kurus apvienojot vienā domā, tie būtu šādi: ‘Ļoti svarīga nozīme jauniešu piesaistīšanā profesionālai izglītībai ir arī labi  sakārtotai sporta infrastruktūrai”. 

Arī mēs, profesionālās izglības sporta dzīves vadītāji, esam ļoti gandarīti par šo bagāto rudens ražu, esam ļoti pateicīgi direktoriem: Silvai Ozoliņai, Ilzei Ločmanei, Janīnai Rudzītei un Ilzei Brantei par uzdrīkstēšanos un uzvaru, bet sporta organizatoriem, skolotājiem turpināt sporta ieviešanu audzēkņu ikdienā jau jaunā, augstākā kvalitātē, veidojot jaunajos profesionāļos izpratni par regulāru fizisko aktivitāšu nepieciešamību ikdienas dzīvē un veselības ķīlā.

     Paldies par skaistiem svētkiem un ķeramies pie darba

                                Irēna BukovskaIr sākušās sacensības profesionālājā izglītībā. 01.10.2020

Šajā mācību gadā - 31.sporta spēles tika atklātas 1.oktobrī un uz starta izgāja  rudens krosa dalībnieki.

Pavisam  bija pieteikušās 24 mācību iestāžu komandas ar kopējo dalībnieku skaitu – 199. 

Sacensības notika Ogres tehnikuma struktūrvienībā Vecbebros. Atklāšanas pasākumā veiksmīgus startus vēlēja AMI sporta kluba priekšsēdētāja Irēna Bukovska, Kokneses novada domes izpilddirektors Ilmārs Klaužs un Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante. Pēc muzikālā sveiciena – dziedāja Ainārs Krastiņš – Ogres tehnikuma audzēknis, sacensību dalībnieki devās uz starta vietu.

 

Jaunietes sacentās 1000 m garajā distance un jaunieši - 3000 m.

Kopvērtējumā kausus, diplomus un medaļas saņēma :

jaunietēm:

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma komanda – 1.vieta

Jelgavas tehnikuma komanda   -  2.vieta

Rīgas Stila un modes tehnikuma komanda - 3.vieta

jauniešiem:

1.vieta – Saldus tehnikums

2.vieta – Rīgas Tehniskā koledža

3.vieta – Ogres tehnikums

          Individuālie  rezultāti jaunietēm :

1.vieta - Invida Mauriņa  03:00 ( Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums)

2.vieta – Aleksandra Malašenoka 03:17 (Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums)

3.vieta – Linda Broliša 03:22 (Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola)                                                                                                               

jauniešiem :

1.vieta Andris Svilāns 10:13 (Ogres tehnikums)

        2.vieta Dāvis Eglītis 10:27 (Ogres tehnikums)

3.vieta Braens Meškis 10:28 (Saldus tehnikums)

Individuāli sacensību uzvarētāji tika apbalvoti ar diplomiem un medaļām.

Paldies mācību iestāžu vadītājiem un sporta organizatoriem par darbu šajā neviennozīmīgajā laikā!

Īpašs paldies Ogres tehnikuma direktorei I.Brantei, sporta organizatoram M.Kurilovičam par sacensību teritorijas un iekštelpu sagatavošanu  atbilstoši esošajām prasībām, lai novērstu Covid – 19 infekcijas izplatību sabiedrībā, sacensību sekretariāta komandai A.Lukašenokas vadībā par operatīvu un kvalitatīvu sacensību rezultātu apstrādi, Kristapam Mūrniekam  - Ogres tehnikuma audzēknim par sacensību muzikālo noformējumu!

                                               Sporta organizatore V.MickevičaEsam kļuvuši gudrāki. 16.06.2020

Finišējis apjomīgais konkurss – maratons divarpus mēnešu garumā - “Par un ap Sportu”,  kurš noritēja 5 kārtās ar 191 jautājumu.                                                  

Šo metodisko materiālu bija iespējams izmantot 5856  PI mācību iestāžu audzēkņiem.

Savukārt maratonā kopumā iesaistījās 278 audzēkņi no 16 izglītības mācību iestādēm. Mēs esam patiesi apmierināti ar rezultātiem, godam finišēja vairāk nekā 30 audzēkņi.

Interesanti, ka tieši skaitliski nelielo mācību iestāžu audzēkni ar lielu degsmi iesaistījās atbilžu meklēšanā un ar katru kārtu interesentu pulks palielinājās; tā Dobeles AVV iesāka ar 8 un pabeidza ar 18, Aizkraukles AVS – sāka lēnām ar trim  aizkavējušajiem dalībniekiem un beidza ar 9, ļoti sistemātisks darbs visas kārtās notika Malnavas koledžā, bet Jēkabpils AK Barkavas struktūrvienības audzēknis Niks Ikaunieks, ne tikai cītīgi meklēja atbildes, bet visu iesūtīja Power pointā, maratona noslēguma taisnē ieskrēja arī  M.Kuriloviča vadītā komanda 28 jauniešu sastāvā no Ogres tehnikuma. Jāatzīmē arī Ilonas Haritonovas aktivitātes, kura vienīgā pati sūtīja savas atbildes.

Protams, kā jau maratonā, finišu visi nesasniedz, tā arī šajā gadījumā. To paveica uzņemīgākie, pacietīgākie un mērķtiecīgākie, lai gala rezultātā kļūtu gudrāki. Esam izvērtējuši 10 labākos audzēkņus, gan jaunietēm, gan jauniešiem. Skatīt mājas lapas sadaļā “Konkursi”

 Šāds konkurss, 30 gadu mūsu darbības laikā, notika pirmo reizi. Esam saņēmuši arī atsauksmes  par organizēto darbu attālinātajā režimā:

*      Vēlreiz pateicos par jūsu darbu, jautājumus veidojot un koordinējot to visu procesu, sanāca tiešām pamatīga sporta faktu krātuve!                                                                                                             Pāvels Pancerko, Daugavpils Tirdzniecības PVS sporta organizators

*      Kopumā par konkursu esmu gandarīts, jo izdevās Jelgavas tehnikumā iesiastīt 193 izglītojamos, kuri veica testu aizpildīšanu vismaz vienu reizi.
Rīgas 3. arodskolā iesaistīju 35 izglītojamos, arī tur  bija līdzīga situācija, bet prieks, ka piedalījās, jo audzēkņi atradās praksē.                                                                                                                        Gints Veinbergs
Jelgavas tehnikuma  sporta organizators

*      Paldies par interesanto konkursu. Uzzinājām daudz ko jaunu un atcerējāmies veco.                              Ar cieņu,                                                                                                                                                   Jānis KalniņšPIKC RTK sporta skolotājs, grupu audzinātājs

*      Diemžēl abas meitenes no konkursa izstājās, jo nevarot citu priekšmetu daudzuma dēļ paspēt visu izpildīt.  Bet Madars ir apņēmības pilns un viņam ļoti interesē un patīk šis konkurss.
Jauku nedēļu vēlo                                                                                                                                   Arnita un Linda
Valmieras tehnikuma sporta skolotājas

*      Domāju, audzēkņiem, kuri meklēja atbildes uz jautājumiem, bija interesanti iegūt  daudz                jaunas informācijas👍                                                                                                                                           Un tie, kuri izturēja līdz galam, gandarījums par paveikto!                                                              Paldies par sadarbību un jauku dienu!                                                                                                   Dace Miķelsone, Rīgas Stila un modes tehnikuma sporta oranizatore

Šāda veida konkursā es piedalījos pirmo reizi un par to esmu ļoti priecīga un gandarīta.                       Es uzzināju ļoti daudz ko jaunu par sportu, sporta vēsturi un rekordiem.                                      Pateicoties konkursam man ir lielāks priekšstats par Latvijas sportu un sportistiem. Ikdienā gadās dzirdēt tikai par tagadējām lielākām sacensībām un panākumiem, bet meklējot atbildes uz jautājumiem bieži    atradu elpu aizraujošus faktus un sportistu biogrāfijas. Gadījās pat atrast tik neparastu un pārsteidzošu atbildi uz jautājumu, ka uzreiz gāju un dalījos tajā ar vecākiem. Domāju, ka šāda veida konkursi varētu būt jauna AMI SK. tradīcija. Konkurss mūs ļoti pilnveido, pēc kura izpildes mēs ne tikai zinām kā pareizi skriet un, kurš ir labākais basketbolā, bet zinām arī par izciliem rekordistu uzlabotājiem un spēka vīriem. Būtu jauka doma turpināt konkursu atsevišķos sporta veidos, vai dziļāk par kādām sacensībām. Lai gan citreiz bija pa grūti un apjomīgi atrast atbildes, bet tomēr tas bija ļoti interesanti. Tagad es tiešām zinu, kas ir sports. 
Ilona Haritonova, Rīgas TPV audzēkne

Pateicamies par interesanto sadarbošanos. Uz tikšanos rudenī, tad arī organizēsim uzvarētāju (visu 20) apbalvošanu. 

                                               Patiesā cieņā Irēna Bukovska.


Arhīvs
2020 (21)   
2019 (33)   
2018 (39)   
2017 (35)   
2016 (17)   
2015 (16)   
2014 (18)   
2013 (20)   
2012 (9)   
2011 (12)   
2010 (5)