AMI Sporta klubs


Braslas 16,
Rīga, LV-1084,
Latvija

ami-sk@inbox.lv
 
 

Jaunumi

AMI sporta klubam pilni 30 gadi. 27.11.2020

Šie gadi ir bijuši ļoti bagāti ar dažādiem notikumiem, gan jaukiem, gan ne tik jaukiem, kā jau īstā dzīvē. Dibinājāmies trakajos 90-tajos, I sporta spēles, kam uzreiz sekoja Barikāžu laiks, I-mie direktoru mači Liepājā  (toreiz 48.AVS) pie Ērikas Zīles, I-mās Baltijas spēles Rīgā (toreiz 34.AVS) pie Silvijas Voitišķis, I-mie starti starptautiskajās jaunatnes spēlēs Vācijā un pirmās uzvaras mūsu izlasēm. Pavisam visu šo gadu laikā mūsu izlases ir izcīnījušas vairāk nekā 150 kausus.  I - mie kopbraucieni uz un pa Eiropu; direktori pārstāvēja delegācijas vadību, skolotāji veidoja un gatavoja izlases.  Pa šiem gadiem (ar skolu palīdzību) esam iepazinuši gandrīz visas kultūrvēsturiskās vietas Eiropā Georgija Grāveļa vadībā.
    Baltijas bankas likvidācija - mūsu pirmā krīze,  bijām  jau sevi apliecinājuši profesionālo skolu acīs, kā nepieciešamu sporta darba organizētāju un arī skolu saliedēšanas organizāciju. Glābj mūs no bankrota, gan IZM, gan enerģiskā Valde kopā ar skolām, liekot darbu turpināt, ziedojot līdzekļus minimāliem izdevumiem, sacensības tiesājot pašu spēkiem, bez jebkādas atlīdzības. Svarīga nozīme bija tā laika direktoriem - Austrai Zoltei, Birutai Vildei, Arnim Gulmanim, Justīnam Glodenim, Voldemāram Leitānam, IZM amatpersonām - Ilgvaram Forandam, Mārtiņam Kaņepējam, Austrim Vasipam, sporta organizatoriem - Jānim Valnerim un Jevgēnijam Dembovskim. Paldies viņiem, tas bija un ir nenovērtējami. Grūtībās rūdījušies  turpinājām vēl sparīgāk, klubam pievienojās tā laika tehnikumi, darbs stabilizējās, startu skaits auga, arī kolektīvo biedru skaits, ieviesām konkursus;  "Labākais sportists, sportiste", Goda nosaukumus "Goda tiesnesis,"Goda treneris" ,"Goda galvenais tiesnesis" sabiedriskā darba motivēšanai.
    Ekonomiskā krīze valstī - otrā krīze; algas samazinājumi par 40%, bet darbu turpinājām ņemot vērā bijušo pieredzi.

Nedaudz atelpa un tiek pievienotas lauksaimniecības mācību iestādes, biedru skaits - 72 izglītības iestādes, 4 reģioni, apjoms pēkšņi bija gandrīz trīskāršojies, sacensību organizācijas pārveide uz reģionāliem startiem un Republikas finālsacensībām, ļoti biežie komandējumi ar to pašu darbinieku skaitu, autobusu, vilcienu sarakstus zinājām no galvas.  Gandarījumu deva lauku skolu atsaucība (bija  jau arī pa kādai neapmierinātībai ), tika veidotas reģionālās padomes, to vadību uzņēmās aktīvākie skolu direktori - Guntars Bilsēns, Ivars Lasis, Ojārs Garoza, Romualds Ošmjanskis, Ziedonis Siksna.

Reģionālie sporta pasākumi aizsākās arī darbiniekiem pēc Andra Miezīša iniciatīvas Vidzemes un Jura Bozoviča aicinājuma Latgales reģionos, kopā ar mums bija  arī IZM - Gunārs Krusts, Ieva Simanoviča, Ilze Brante, Ina Vārna  Andris Sarnovičs,Kristīna Vāgnere

IZM izveidoja  profesionālās izglītības sporta darba metodisko centru uz toreizējās Rīgas Pārdaugavas PVS bāzes pie Innas Jurkānes. Tādējādi tika palielināts valsts atbalsts. Pirmais dators no IZM, otrais no Vidzemes reģiona skolām 20 gadu  jubilejā. Varējām jau iztikt bez papīru kalniem.
Atvērām mājas lapu, kurā joprojām redzama visa tekošā informācija par kluba darbu un sacensību rezultātiem Viktora Grigoroviča vadībā. Darbs kļuva vieglāks, pēc skolotāju iniciatīvas pieauga sporta veidu skaits sporta spēlēs, dalībnieku skaits palielinājās ik gadus.

Izmaiņas mūsu darbā ienesa arī profesionālās izglītības sistēmas skolu reorganizācija, reģioni kļuva mazskaitlīgi, mainījām atkal sacensību sarīkošanas sistēmu, arī mājvietu uz Rīgas TK un atkal blakus mums bija gan skolu direktori-  Jānis Rozenblats, Silva Ozoliņa, Janīna Rudzīte, Jurijs Kuklis, Ruta Krūkle, Silvija Smeltere, ( pašvaldību skolas) Edīte Bišere, Romāns Griškevičs, IZM - Evija Papule, Edgars Severs, Līga Lejiņa, Rūta Gintaute- Marihina, sporta skolotāji - Aina Legzdiņa, Gunārs Ruža, Māris Vācis, Līga Banka, Arnolds Kovaļevskis, Vladimirs Pupels, Jānis Zicāns, Kārlis Bēms, Leons Peļņa, Dace Miķelsone, Inga Dzelme, Arvīds Šefanovskis un tā varētu turpināt un turpināt.
    Pievērsāmies nopietnu (divu dienu) semināru organizēšanai kopā ar LSPA, sporta veidu federācijām un VISC, lai skolotājiem būtu iespēja atsvaidzināt  zināšanas, uzzināt jaunākās atziņas, dalīties pieredzē. Kopā ar skolotājiem  Ainas Legzdiņas vadībā izstrādājām ieteicamo   programmu priekšmetā "Sports", sagatavojām metodisko materiālu par sporta vēsturi Latvijā, esam uzsākuši darbu pie jaunās  programmas izveides priekšmetā "Sports un veselība" Ginta Veinberga vadībā, darba grupā iesaistījušies arī  mūsu jaunie , atbalstošie sporta  skolotāji - Ģirts Magone, Arnis Reliņs, Rihards Leja

Tā īsumā augot, gandrīz vai, pa spirāli esam sasnieguši savus trīsdesmit.     

Mūsu pasākumos ir piedalījušies vairāk 1150000 audzēkņi, vairāk nekā tūkstotim ir bijusi iespēja, piedaloties sacensībās, iepazīt Eiropu.     

Visiem, visiem, visiem liels paldies, gan direktoriem, pedagogiem īpaši sporta skolotājiem (visus šeit pieminēt nav iespējams). 

Centos īsumā pārskriet  pāri mūsu kopējam 30 gadu piedzīvojumam.

Diemžēl šobrīd sacensību sarīkošana ir praktiski apstājusies dēļ "Covid - 19", arī jubilejas svinības.

Mēs esam patiesi pateicīgi ļoti, ļoti daudziem, gan bijušajiem kolēģiem, gan esošajiem, bez Jums nekā tāda nebūtu.  

Taču fiziskās aktivitātes, īpaši svaigā gaisā, ir vajadzīgas visiem un vēlams katru dienu, tāpēc mums ir   
AICINĀJUMS.
    AMI SK 30 gadu pastāvēšanas 30 - to  gadadienu atzīmēt ar veltījumu kolektīvi noskriet vismaz  30 km. 

                 

 AMI SK jubilejas veltes iegūs profesionālās izglītības mācību iestādes  audzēkņu grupa vai darbinieku kolektīvs, kuri  neklātienē būs veikuši lielāko kilometrāžu ( visu dalībnieku km summējot).

Skrējieni veicami līdz 15.decembrim, tos ar uzvārdiem un km, sūtot uz AMI SK e- pastu.


Vēlam veiksmi, stiprinot veselību

un ieradumu būt fiziski aktīviem vienmēr!   

Ar Jums kopā visus šos trīdesmit  gadus un patiesā cieņā

  Irēna BukovskaTop programma kompetenču pieejai mācību saturā profesionālajā izglītībā. 17.11.2020

Esam izveidojuši darba grupu, lai uzsāktu modulārās apmācības ieteicamās programmas izstrādi mācību priekšmetā “Sports un veselība” profesionālās izglītības sistēmai, nemot vērā VISC projektu “Skola 2030”.  

Darba grupā esam uzaicinājuši 6 sporta organizatorus - Gintu Veinbergu (Jelgavas tehnikums), kurš ir arī grupas vadītājs, Daci Miķelsoni (Rīgas Stila un modes tehnikums),  Ainu Legzdiņu (Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums), Jāni Zicānu (Rīgas Celtniecības koledža), Māri Kuriloviču (Ogres tehnikums), Lauri Haritonovu (Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola) un 4 sporta skolotājus - Arni Reliņu (Rīgas Stila un modes tehnikums, LSPA), Ingu Dzelmi (Jēkabpils Agrobiznesa koledža Barkavas struktūrvienība), Rihardu Leju (Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, LSPA), Ģirtu Magoni (Rīgas Valsts tehnikums) no 8 profesionālās izglītības mācību iestādēm. Darba grupa veidota ar nolūku, lai jaunajiem spridzekļiem blakus būtu arī pieredzējušie, mērenie sporta pedagogi.

 

Darba grupas uzdevums ir izstrādāt uz kompetencēm balstītu apmācību, izmantojot VISC sagatavotās prasības mūsdienīgai lietpratībai. Tādējādi 16.11. notika pirmā videokonference – seminārs, kuru vadīja G.Veinbergs, aicinot katram dalībniekam izteikt savu šī brīža pieredzi, to īstenojot pirmajiem kursiem, kā arī viedokļus par VISC projektu un tā īstenošanas iespējām  vai problēmam profesionālajā izglītībā. 

Viedokļu mērķis bija vērsts uz kopējo sapratni, kā strādāt ar audzēkni, kā iemācīt – ko, kā un kāpēc tas nepieciešams, ņemot vēra, ka mūsu  mācību iestādes pamatā gatavo dažādu nozaru speciālistus: celtniekus, santehniķus, lauksaimniecības speciālistus, galdniekus, viesmīļus, dzelzceļa darbiniekus, frizierus utml., kuriem ir ļoti svarīga fiziskā veselība un izturība, pareizi pārvietot, kaut vai smagumus, ilgas stundas atrasties stāvus uz kājām utt. 

Tika arī uzsvērta patiesība, ka mūsu mācību iestāžu uzdevums vairs nebūtu pašu pamatu apgūšana kāda fiziskā vingrinājuma izpildē, pamatu iemaņu un prasmju apguvē kādā no sporta spēlēm, vai skaidrot, kāda bumba, kurai sporta spēlei piederās utml., bet, tā teikt, iet dziļāk un pamatīgāk. Diemžēl ar katru gadu audzēkņu prasmju, nerunājot par iemaņām, kļūst zemāks un zemāks. Visu viedokļos izskanēja doma, ka minētais projekts, izskatās, to arī īsti neveicinās, taču grupas noskaņojums bija censties visu vērst uz iespējami labāku rezultātu.

Konferences noslēgumā, katram grupas dalībniekam tika uzdots uzdevums sagatavot,  konkrēta sporta veida vai fizisko īpašību apguvi, izmantojot moduļu apmācību, projekta variantā līdz 23.12., bet visas programmas sagatavošanas termiņš ir 2021. g.15.maijs.

 Paldies visiem grupas dalībniekiem par ļoti saturīgu un dedzīgu dalību debatēs, kā arī velmi izveidot saturīgu un audzēkņiem pievilcīgu programmu.

Paldies grupas vadītājam par konferences sagatavošanu un veiksmīgu vadību attālinātajā variantā.

Tiksimies nākošajā video konferencē 14.decembrī ar pirmajiem darba rezultātiem.

 Procesa dalībniece I.Bukovska.Pirmās attālinātās sacensības. 09.11.2020

Aizvadītajās nedēļās esam sarīkojuši, attālinātā variantā, sacensības šautriņu mešanā jauniešiem un jaunietēm.

 Uzreiz jāuzsver, ka atsaucība bija pietiekoši liela, tas nozīmē, ka sacensībās piedalījās visas tās mācību iestādes, kuras bija to plānojušas darīt klātienē. Sacensības notika katrā skolā, ievērojot visas noteiktās prasības “Covid- 19” apstākļos, nepulcējoties lielās grupās, tādējādi tika noteikti pieci lābākie un labākās, atsūtīts mums pieteikums startam un tad tika sarīkotas sacensības minēto audzēkņu vidū, rezultātus fiksējot sacensību protokolā, kurš tika atsūtīts šo sacensību galvenai tiesnesei V.Mickevičai. Viņas vadībā tika apkopoti un izvērtēti rezultāti komadu vērtējumā reģionu griezumā.

 Patīkami, ka sacensības uz vietas notika atbilstoši 31. sporta spēļu Nolikuma prasībām un teicamā organizatoriskajā līmenī, iesaistoties arī administrācijai; tā Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā sacensību galvenā tiesneša lomu uzņēmas direktora vietniece L.Levančuka, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā, Ogres tehnikumā, Jelgavas tehnikumā audzēkņi bija ieradušies  uz sacensībām skolas sporta formās. Paldies Jums, tas nozīmē, ka audzēkņiem tiek paskaidrots, ka viņi piedalās oficiālās sacensībās, bet attālināti. Paldies visiem, kuri piedalījās šoreiz tiešām kopīgi organizētajā aktivitātē 18 izglītības iestādēs, piedaloties 180 dalībniekiem. 

Apsveicam uzvarētājus: Rīgas reģionā 1.v. – jauniešiem – Rīgas Tehniskā koledžas (sporta organizators G.Ruža), jaunietēm Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma ( sporta organizatore A.Legzdiņa) komandas.

Kurzemes – Zemgales reģionā 1.v. – jauniešiem un jaunietēm - Kandavas Lauksaimniecības tehnikums (sporta organizators A.Savčenko).

Vidzemes reģionā  1.v.– jaunietēm un jauniešiem Smiltenes tehnikums (sporta organizators L.Peļņa)

Latgales reģionā - 1.v. jaunietēm - Jēkabpils Agrobiznesa koledža ( sporta skolotāja I.Dzelme), jauniešiem – Rēzeknes tehnikums (sporta organizators  A.Malta)

Šāda pieredze arī turpmāk tiks izmantota, kamēr nebūs iespējams sarīkot sporta pasākumus klātienē. Mēs piedāvāsim attālinātās sacensības – fizisko vingrinājumu trīscīņā, kurā iekļauti lēcieni ar aukliņu, tāllēkšana no vietas un atspoles skrējiems  6 x 10 m., esam saņēmuši arī skolotāju atbalstu un interesi, izmantojot šādu pieredzi.

                                        Ar interesi visam sekoja I.BukovskaGalda tenisa sacensības “uzkārās” 26.10.2020

Oktobra mēneša pirmajā pusē, līdz kārtējiem ierobežojumiem “Covid – 19” apstākļos, profesionālajā izgļitībā  tika uzsākta sacensību sarīkošana galda tenisā jaunietēm un jauniešiem reģionu vērtējumā.

 Informācijai: ņemot vērā “Covid – 19”  situāciju, mēs, kopā ar profesionālās izglītības skolu sporta skolotājiem , mācību gada sākumā nolēmām ,ka šajā mācību gadā visas sacensības, iespēju robežās, notiks tikai reģionu ietvaros, bez Republikas finālsacensībām, lai samazinātu pulcēšanos no dažādām vietām.

Tādējādi 7.oktobrī pie spēļu galdiem stājās Rīgas reģiona skolu meitenes Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā. A.Legzdiņas pārraudzībā. Cīņas, kā parasti bija ļoti spraigas un līdz galam. Pārliecinošu uzvaru  svinēja Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas komanda L.Haritonova vadībā un pelnīti sanēma kausu, medaļas un diplomus. Otro un trešo vietu sadalīja mājnieki un Rīgas Stila un modes tehnikuma meitenes ar D.Miķelsoni.

Savukārt 13.oktobrī Jelgavas tehnikumā sacentās Kurzemes – Zemgales mācību iestāžu komandas jaunietēm un jauniešiem. Sacensības noritēja uzreiz pie sešiem galdiem, ļoti operatīvi G.Veinberga vadīti. Šeit pēc reģiona iniciatīvas notika ne tikai komandu, bet arī individuālās spēles. Šoreiz galvas tiesu pārāki bija jelgavnieki un jelgavnieces, priecājoties par kausiem un medaļām. Otro vietu jauniešiem ieguva Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma puiši R. Egles vadībā, bet trešajā vietā bija Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas puiši, bet dobelnieces ieguva otro vietu J. Liepiņa uzmundrinātas.

   Patiesi karstas bija individuālās sacensības, kurās pie tenisa galdiem stājās 8 meitenes un 8 puiši. Jāatzīmē, ka visas vietas tika izspēlētas no sirds ar vēlmi uzvarēt. Pirmo  uzvarētāju trijniku šoreiz  veidoja Jelgavas tehnikuma audzēkņi: Arazens Bukards, Igors Pustovalovs, Igors Gončars, bet jaunietēm Ieva Dzenža, Everita Evertona un Anastasija Bakaite.

Diemžēl Vidzemes – Latgales reģions pagaidām palika aiz borta, cerībā uz labākiem laikiem.

 Notikušās sacensības liecina, ka audzēkņi patiesi vēlas nodarboties un sacensties, tas mūs un skolotājus priecēs, taču situācija visu sarežģī.

Patreiz esam uzsākuši sacensības šautriņu mešanā- attālinātī’.

.                                      Vēlot visiem izturību un  visu normu ievērošanu 

 I. BukovskaProfesionālās izglītības iestādēs sportošanas iespējas pieaug. 08.10.2020

2020. /2021.m.g. mācību gads profesionālajā izglītībā sācies ar bagātīgu ražu  sporta bāžu atvēršanā.

       Jau vasarā IZM ministre J.Šuplinskas kundze sveica  Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma kolektīvu ar Spāru svētkiem sporta zālei un aicināja celtniekus kopā ar Rīgas TRIT  darbiniekiem nākošo mācību gadu sākt ar  kopīgām sporta sacensībām jaunajā zālē un stadionā. Svētku runās arī tika uzsvērts sporta svarīgums jauno profesionāļu turpmākajā darba dzīvē.

       Savukārt septembra beigās tika vērtas durvis Jelgavas tehnikuma sporta zālei, kurā atklāšanas zilo lentu grieza IZM Valsts sekretāre L.Lejiņa, VIAA direktore D. Traidas, Jelgavas pilsētas mērs A.Rāviņš un citas svarīgas personas. Jelgavas tehnikuma direktore J.Rudzīte īpaši atzinīgus vārdus veltīja sporta organizatoram G.Veinbergam par ieguldīto darbu zāles tapšanā un iekārtošanā atbilstoši sporta nodarbību vajadzībām. Atklāšanas svētkos Jelgavas tehnikuma sporta pulciņu dalībnieki demonstrēja savas prasmes dažādos sporta veidos, savu atraktivitātii parādīja arī dejotāji, iesaistot dancī arī visus ciemiņus, Jelgavas Sporta skolas mākslas vingrotājas dalījās ar savu daili. Visu sveicēju  kopējais moto bija: “Veselā miesā mājo vesels gars”. Patiesi; abas lietas ļoti noderīgas nākošiem mūsu valsts balstiem.

      Taču  jau 5.oktobrī ļoti krāšni, kopā ar Skolotāju dienu, tika atzīmēti Ogres tehnikuma Multifunkcionālas zāles atklāšanas svētki ar lielu  svarīgu amatpersonu klātbūtni no IZM, sadarbības pašvaldībām : Ogres, Ikšķiles, Gulbenes un Kokneses novadiem.  Priecājamies par Ogres tehnikuma sporta organizatora M.Kuriloviča   teikto pateicību, ar skaistu ziedu pušķi,  direktorei I.Brantei par izturību un cīņas sparu bāzes tapšanā un teicamu darba apstākļu radīšanā sporta skolotājiem. Neizpalika daudz labu vēlējumu, kurus apvienojot vienā domā, tie būtu šādi: ‘Ļoti svarīga nozīme jauniešu piesaistīšanā profesionālai izglītībai ir arī labi  sakārtotai sporta infrastruktūrai”. 

Arī mēs, profesionālās izglības sporta dzīves vadītāji, esam ļoti gandarīti par šo bagāto rudens ražu, esam ļoti pateicīgi direktoriem: Silvai Ozoliņai, Ilzei Ločmanei, Janīnai Rudzītei un Ilzei Brantei par uzdrīkstēšanos un uzvaru, bet sporta organizatoriem, skolotājiem turpināt sporta ieviešanu audzēkņu ikdienā jau jaunā, augstākā kvalitātē, veidojot jaunajos profesionāļos izpratni par regulāru fizisko aktivitāšu nepieciešamību ikdienas dzīvē un veselības ķīlā.

     Paldies par skaistiem svētkiem un ķeramies pie darba

                                Irēna Bukovska


Arhīvs
2020 (23)   
2019 (33)   
2018 (39)   
2017 (35)   
2016 (17)   
2015 (16)   
2014 (18)   
2013 (20)   
2012 (9)   
2011 (12)   
2010 (5)