AMI Sporta klubs


Braslas 16,
Rīga, LV-1084,
Latvija

ami-sk@inbox.lv
 
 

Jaunumi

2020

<--  1 2 ...  --> 

AMI sporta klubam pilni 30 gadi. 27.11.2020

Šie gadi ir bijuši ļoti bagāti ar dažādiem notikumiem, gan jaukiem, gan ne tik jaukiem, kā jau īstā dzīvē. Dibinājāmies trakajos 90-tajos, I sporta spēles, kam uzreiz sekoja Barikāžu laiks, I-mie direktoru mači Liepājā  (toreiz 48.AVS) pie Ērikas Zīles, I-mās Baltijas spēles Rīgā (toreiz 34.AVS) pie Silvijas Voitišķis, I-mie starti starptautiskajās jaunatnes spēlēs Vācijā un pirmās uzvaras mūsu izlasēm. Pavisam visu šo gadu laikā mūsu izlases ir izcīnījušas vairāk nekā 150 kausus.  I - mie kopbraucieni uz un pa Eiropu; direktori pārstāvēja delegācijas vadību, skolotāji veidoja un gatavoja izlases.  Pa šiem gadiem (ar skolu palīdzību) esam iepazinuši gandrīz visas kultūrvēsturiskās vietas Eiropā Georgija Grāveļa vadībā.
    Baltijas bankas likvidācija - mūsu pirmā krīze,  bijām  jau sevi apliecinājuši profesionālo skolu acīs, kā nepieciešamu sporta darba organizētāju un arī skolu saliedēšanas organizāciju. Glābj mūs no bankrota, gan IZM, gan enerģiskā Valde kopā ar skolām, liekot darbu turpināt, ziedojot līdzekļus minimāliem izdevumiem, sacensības tiesājot pašu spēkiem, bez jebkādas atlīdzības. Svarīga nozīme bija tā laika direktoriem - Austrai Zoltei, Birutai Vildei, Arnim Gulmanim, Justīnam Glodenim, Voldemāram Leitānam, IZM amatpersonām - Ilgvaram Forandam, Mārtiņam Kaņepējam, Austrim Vasipam, sporta organizatoriem - Jānim Valnerim un Jevgēnijam Dembovskim. Paldies viņiem, tas bija un ir nenovērtējami. Grūtībās rūdījušies  turpinājām vēl sparīgāk, klubam pievienojās tā laika tehnikumi, darbs stabilizējās, startu skaits auga, arī kolektīvo biedru skaits, ieviesām konkursus;  "Labākais sportists, sportiste", Goda nosaukumus "Goda tiesnesis,"Goda treneris" ,"Goda galvenais tiesnesis" sabiedriskā darba motivēšanai.
    Ekonomiskā krīze valstī - otrā krīze; algas samazinājumi par 40%, bet darbu turpinājām ņemot vērā bijušo pieredzi.

Nedaudz atelpa un tiek pievienotas lauksaimniecības mācību iestādes, biedru skaits - 72 izglītības iestādes, 4 reģioni, apjoms pēkšņi bija gandrīz trīskāršojies, sacensību organizācijas pārveide uz reģionāliem startiem un Republikas finālsacensībām, ļoti biežie komandējumi ar to pašu darbinieku skaitu, autobusu, vilcienu sarakstus zinājām no galvas.  Gandarījumu deva lauku skolu atsaucība (bija  jau arī pa kādai neapmierinātībai ), tika veidotas reģionālās padomes, to vadību uzņēmās aktīvākie skolu direktori - Guntars Bilsēns, Ivars Lasis, Ojārs Garoza, Romualds Ošmjanskis, Ziedonis Siksna.

Reģionālie sporta pasākumi aizsākās arī darbiniekiem pēc Andra Miezīša iniciatīvas Vidzemes un Jura Bozoviča aicinājuma Latgales reģionos, kopā ar mums bija  arī IZM - Gunārs Krusts, Ieva Simanoviča, Ilze Brante, Ina Vārna  Andris Sarnovičs,Kristīna Vāgnere

IZM izveidoja  profesionālās izglītības sporta darba metodisko centru uz toreizējās Rīgas Pārdaugavas PVS bāzes pie Innas Jurkānes. Tādējādi tika palielināts valsts atbalsts. Pirmais dators no IZM, otrais no Vidzemes reģiona skolām 20 gadu  jubilejā. Varējām jau iztikt bez papīru kalniem.
Atvērām mājas lapu, kurā joprojām redzama visa tekošā informācija par kluba darbu un sacensību rezultātiem Viktora Grigoroviča vadībā. Darbs kļuva vieglāks, pēc skolotāju iniciatīvas pieauga sporta veidu skaits sporta spēlēs, dalībnieku skaits palielinājās ik gadus.

Izmaiņas mūsu darbā ienesa arī profesionālās izglītības sistēmas skolu reorganizācija, reģioni kļuva mazskaitlīgi, mainījām atkal sacensību sarīkošanas sistēmu, arī mājvietu uz Rīgas TK un atkal blakus mums bija gan skolu direktori-  Jānis Rozenblats, Silva Ozoliņa, Janīna Rudzīte, Jurijs Kuklis, Ruta Krūkle, Silvija Smeltere, ( pašvaldību skolas) Edīte Bišere, Romāns Griškevičs, IZM - Evija Papule, Edgars Severs, Līga Lejiņa, Rūta Gintaute- Marihina, sporta skolotāji - Aina Legzdiņa, Gunārs Ruža, Māris Vācis, Līga Banka, Arnolds Kovaļevskis, Vladimirs Pupels, Jānis Zicāns, Kārlis Bēms, Leons Peļņa, Dace Miķelsone, Inga Dzelme, Arvīds Šefanovskis un tā varētu turpināt un turpināt.
    Pievērsāmies nopietnu (divu dienu) semināru organizēšanai kopā ar LSPA, sporta veidu federācijām un VISC, lai skolotājiem būtu iespēja atsvaidzināt  zināšanas, uzzināt jaunākās atziņas, dalīties pieredzē. Kopā ar skolotājiem  Ainas Legzdiņas vadībā izstrādājām ieteicamo   programmu priekšmetā "Sports", sagatavojām metodisko materiālu par sporta vēsturi Latvijā, esam uzsākuši darbu pie jaunās  programmas izveides priekšmetā "Sports un veselība" Ginta Veinberga vadībā, darba grupā iesaistījušies arī  mūsu jaunie , atbalstošie sporta  skolotāji - Ģirts Magone, Arnis Reliņs, Rihards Leja

Tā īsumā augot, gandrīz vai, pa spirāli esam sasnieguši savus trīsdesmit.     

Mūsu pasākumos ir piedalījušies vairāk 1150000 audzēkņi, vairāk nekā tūkstotim ir bijusi iespēja, piedaloties sacensībās, iepazīt Eiropu.     

Visiem, visiem, visiem liels paldies, gan direktoriem, pedagogiem īpaši sporta skolotājiem (visus šeit pieminēt nav iespējams). 

Centos īsumā pārskriet  pāri mūsu kopējam 30 gadu piedzīvojumam.

Diemžēl šobrīd sacensību sarīkošana ir praktiski apstājusies dēļ "Covid - 19", arī jubilejas svinības.

Mēs esam patiesi pateicīgi ļoti, ļoti daudziem, gan bijušajiem kolēģiem, gan esošajiem, bez Jums nekā tāda nebūtu.  

Taču fiziskās aktivitātes, īpaši svaigā gaisā, ir vajadzīgas visiem un vēlams katru dienu, tāpēc mums ir   
AICINĀJUMS.
    AMI SK 30 gadu pastāvēšanas 30 - to  gadadienu atzīmēt ar veltījumu kolektīvi noskriet vismaz  30 km. 

                 

 AMI SK jubilejas veltes iegūs profesionālās izglītības mācību iestādes  audzēkņu grupa vai darbinieku kolektīvs, kuri  neklātienē būs veikuši lielāko kilometrāžu ( visu dalībnieku km summējot).

Skrējieni veicami līdz 15.decembrim, tos ar uzvārdiem un km, sūtot uz AMI SK e- pastu.


Vēlam veiksmi, stiprinot veselību

un ieradumu būt fiziski aktīviem vienmēr!   

Ar Jums kopā visus šos trīdesmit  gadus un patiesā cieņā

  Irēna BukovskaTop programma kompetenču pieejai mācību saturā profesionālajā izglītībā. 17.11.2020

Esam izveidojuši darba grupu, lai uzsāktu modulārās apmācības ieteicamās programmas izstrādi mācību priekšmetā “Sports un veselība” profesionālās izglītības sistēmai, nemot vērā VISC projektu “Skola 2030”.  

Darba grupā esam uzaicinājuši 6 sporta organizatorus - Gintu Veinbergu (Jelgavas tehnikums), kurš ir arī grupas vadītājs, Daci Miķelsoni (Rīgas Stila un modes tehnikums),  Ainu Legzdiņu (Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums), Jāni Zicānu (Rīgas Celtniecības koledža), Māri Kuriloviču (Ogres tehnikums), Lauri Haritonovu (Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola) un 4 sporta skolotājus - Arni Reliņu (Rīgas Stila un modes tehnikums, LSPA), Ingu Dzelmi (Jēkabpils Agrobiznesa koledža Barkavas struktūrvienība), Rihardu Leju (Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, LSPA), Ģirtu Magoni (Rīgas Valsts tehnikums) no 8 profesionālās izglītības mācību iestādēm. Darba grupa veidota ar nolūku, lai jaunajiem spridzekļiem blakus būtu arī pieredzējušie, mērenie sporta pedagogi.

 

Darba grupas uzdevums ir izstrādāt uz kompetencēm balstītu apmācību, izmantojot VISC sagatavotās prasības mūsdienīgai lietpratībai. Tādējādi 16.11. notika pirmā videokonference – seminārs, kuru vadīja G.Veinbergs, aicinot katram dalībniekam izteikt savu šī brīža pieredzi, to īstenojot pirmajiem kursiem, kā arī viedokļus par VISC projektu un tā īstenošanas iespējām  vai problēmam profesionālajā izglītībā. 

Viedokļu mērķis bija vērsts uz kopējo sapratni, kā strādāt ar audzēkni, kā iemācīt – ko, kā un kāpēc tas nepieciešams, ņemot vēra, ka mūsu  mācību iestādes pamatā gatavo dažādu nozaru speciālistus: celtniekus, santehniķus, lauksaimniecības speciālistus, galdniekus, viesmīļus, dzelzceļa darbiniekus, frizierus utml., kuriem ir ļoti svarīga fiziskā veselība un izturība, pareizi pārvietot, kaut vai smagumus, ilgas stundas atrasties stāvus uz kājām utt. 

Tika arī uzsvērta patiesība, ka mūsu mācību iestāžu uzdevums vairs nebūtu pašu pamatu apgūšana kāda fiziskā vingrinājuma izpildē, pamatu iemaņu un prasmju apguvē kādā no sporta spēlēm, vai skaidrot, kāda bumba, kurai sporta spēlei piederās utml., bet, tā teikt, iet dziļāk un pamatīgāk. Diemžēl ar katru gadu audzēkņu prasmju, nerunājot par iemaņām, kļūst zemāks un zemāks. Visu viedokļos izskanēja doma, ka minētais projekts, izskatās, to arī īsti neveicinās, taču grupas noskaņojums bija censties visu vērst uz iespējami labāku rezultātu.

Konferences noslēgumā, katram grupas dalībniekam tika uzdots uzdevums sagatavot,  konkrēta sporta veida vai fizisko īpašību apguvi, izmantojot moduļu apmācību, projekta variantā līdz 23.12., bet visas programmas sagatavošanas termiņš ir 2021. g.15.maijs.

 Paldies visiem grupas dalībniekiem par ļoti saturīgu un dedzīgu dalību debatēs, kā arī velmi izveidot saturīgu un audzēkņiem pievilcīgu programmu.

Paldies grupas vadītājam par konferences sagatavošanu un veiksmīgu vadību attālinātajā variantā.

Tiksimies nākošajā video konferencē 14.decembrī ar pirmajiem darba rezultātiem.

 Procesa dalībniece I.Bukovska.Pirmās attālinātās sacensības. 09.11.2020

Aizvadītajās nedēļās esam sarīkojuši, attālinātā variantā, sacensības šautriņu mešanā jauniešiem un jaunietēm.

 Uzreiz jāuzsver, ka atsaucība bija pietiekoši liela, tas nozīmē, ka sacensībās piedalījās visas tās mācību iestādes, kuras bija to plānojušas darīt klātienē. Sacensības notika katrā skolā, ievērojot visas noteiktās prasības “Covid- 19” apstākļos, nepulcējoties lielās grupās, tādējādi tika noteikti pieci lābākie un labākās, atsūtīts mums pieteikums startam un tad tika sarīkotas sacensības minēto audzēkņu vidū, rezultātus fiksējot sacensību protokolā, kurš tika atsūtīts šo sacensību galvenai tiesnesei V.Mickevičai. Viņas vadībā tika apkopoti un izvērtēti rezultāti komadu vērtējumā reģionu griezumā.

 Patīkami, ka sacensības uz vietas notika atbilstoši 31. sporta spēļu Nolikuma prasībām un teicamā organizatoriskajā līmenī, iesaistoties arī administrācijai; tā Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā sacensību galvenā tiesneša lomu uzņēmas direktora vietniece L.Levančuka, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā, Ogres tehnikumā, Jelgavas tehnikumā audzēkņi bija ieradušies  uz sacensībām skolas sporta formās. Paldies Jums, tas nozīmē, ka audzēkņiem tiek paskaidrots, ka viņi piedalās oficiālās sacensībās, bet attālināti. Paldies visiem, kuri piedalījās šoreiz tiešām kopīgi organizētajā aktivitātē 18 izglītības iestādēs, piedaloties 180 dalībniekiem. 

Apsveicam uzvarētājus: Rīgas reģionā 1.v. – jauniešiem – Rīgas Tehniskā koledžas (sporta organizators G.Ruža), jaunietēm Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma ( sporta organizatore A.Legzdiņa) komandas.

Kurzemes – Zemgales reģionā 1.v. – jauniešiem un jaunietēm - Kandavas Lauksaimniecības tehnikums (sporta organizators A.Savčenko).

Vidzemes reģionā  1.v.– jaunietēm un jauniešiem Smiltenes tehnikums (sporta organizators L.Peļņa)

Latgales reģionā - 1.v. jaunietēm - Jēkabpils Agrobiznesa koledža ( sporta skolotāja I.Dzelme), jauniešiem – Rēzeknes tehnikums (sporta organizators  A.Malta)

Šāda pieredze arī turpmāk tiks izmantota, kamēr nebūs iespējams sarīkot sporta pasākumus klātienē. Mēs piedāvāsim attālinātās sacensības – fizisko vingrinājumu trīscīņā, kurā iekļauti lēcieni ar aukliņu, tāllēkšana no vietas un atspoles skrējiems  6 x 10 m., esam saņēmuši arī skolotāju atbalstu un interesi, izmantojot šādu pieredzi.

                                        Ar interesi visam sekoja I.BukovskaGalda tenisa sacensības “uzkārās” 26.10.2020

Oktobra mēneša pirmajā pusē, līdz kārtējiem ierobežojumiem “Covid – 19” apstākļos, profesionālajā izgļitībā  tika uzsākta sacensību sarīkošana galda tenisā jaunietēm un jauniešiem reģionu vērtējumā.

 Informācijai: ņemot vērā “Covid – 19”  situāciju, mēs, kopā ar profesionālās izglītības skolu sporta skolotājiem , mācību gada sākumā nolēmām ,ka šajā mācību gadā visas sacensības, iespēju robežās, notiks tikai reģionu ietvaros, bez Republikas finālsacensībām, lai samazinātu pulcēšanos no dažādām vietām.

Tādējādi 7.oktobrī pie spēļu galdiem stājās Rīgas reģiona skolu meitenes Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā. A.Legzdiņas pārraudzībā. Cīņas, kā parasti bija ļoti spraigas un līdz galam. Pārliecinošu uzvaru  svinēja Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas komanda L.Haritonova vadībā un pelnīti sanēma kausu, medaļas un diplomus. Otro un trešo vietu sadalīja mājnieki un Rīgas Stila un modes tehnikuma meitenes ar D.Miķelsoni.

Savukārt 13.oktobrī Jelgavas tehnikumā sacentās Kurzemes – Zemgales mācību iestāžu komandas jaunietēm un jauniešiem. Sacensības noritēja uzreiz pie sešiem galdiem, ļoti operatīvi G.Veinberga vadīti. Šeit pēc reģiona iniciatīvas notika ne tikai komandu, bet arī individuālās spēles. Šoreiz galvas tiesu pārāki bija jelgavnieki un jelgavnieces, priecājoties par kausiem un medaļām. Otro vietu jauniešiem ieguva Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma puiši R. Egles vadībā, bet trešajā vietā bija Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas puiši, bet dobelnieces ieguva otro vietu J. Liepiņa uzmundrinātas.

   Patiesi karstas bija individuālās sacensības, kurās pie tenisa galdiem stājās 8 meitenes un 8 puiši. Jāatzīmē, ka visas vietas tika izspēlētas no sirds ar vēlmi uzvarēt. Pirmo  uzvarētāju trijniku šoreiz  veidoja Jelgavas tehnikuma audzēkņi: Arazens Bukards, Igors Pustovalovs, Igors Gončars, bet jaunietēm Ieva Dzenža, Everita Evertona un Anastasija Bakaite.

Diemžēl Vidzemes – Latgales reģions pagaidām palika aiz borta, cerībā uz labākiem laikiem.

 Notikušās sacensības liecina, ka audzēkņi patiesi vēlas nodarboties un sacensties, tas mūs un skolotājus priecēs, taču situācija visu sarežģī.

Patreiz esam uzsākuši sacensības šautriņu mešanā- attālinātī’.

.                                      Vēlot visiem izturību un  visu normu ievērošanu 

 I. BukovskaProfesionālās izglītības iestādēs sportošanas iespējas pieaug. 08.10.2020

2020. /2021.m.g. mācību gads profesionālajā izglītībā sācies ar bagātīgu ražu  sporta bāžu atvēršanā.

       Jau vasarā IZM ministre J.Šuplinskas kundze sveica  Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma kolektīvu ar Spāru svētkiem sporta zālei un aicināja celtniekus kopā ar Rīgas TRIT  darbiniekiem nākošo mācību gadu sākt ar  kopīgām sporta sacensībām jaunajā zālē un stadionā. Svētku runās arī tika uzsvērts sporta svarīgums jauno profesionāļu turpmākajā darba dzīvē.

       Savukārt septembra beigās tika vērtas durvis Jelgavas tehnikuma sporta zālei, kurā atklāšanas zilo lentu grieza IZM Valsts sekretāre L.Lejiņa, VIAA direktore D. Traidas, Jelgavas pilsētas mērs A.Rāviņš un citas svarīgas personas. Jelgavas tehnikuma direktore J.Rudzīte īpaši atzinīgus vārdus veltīja sporta organizatoram G.Veinbergam par ieguldīto darbu zāles tapšanā un iekārtošanā atbilstoši sporta nodarbību vajadzībām. Atklāšanas svētkos Jelgavas tehnikuma sporta pulciņu dalībnieki demonstrēja savas prasmes dažādos sporta veidos, savu atraktivitātii parādīja arī dejotāji, iesaistot dancī arī visus ciemiņus, Jelgavas Sporta skolas mākslas vingrotājas dalījās ar savu daili. Visu sveicēju  kopējais moto bija: “Veselā miesā mājo vesels gars”. Patiesi; abas lietas ļoti noderīgas nākošiem mūsu valsts balstiem.

      Taču  jau 5.oktobrī ļoti krāšni, kopā ar Skolotāju dienu, tika atzīmēti Ogres tehnikuma Multifunkcionālas zāles atklāšanas svētki ar lielu  svarīgu amatpersonu klātbūtni no IZM, sadarbības pašvaldībām : Ogres, Ikšķiles, Gulbenes un Kokneses novadiem.  Priecājamies par Ogres tehnikuma sporta organizatora M.Kuriloviča   teikto pateicību, ar skaistu ziedu pušķi,  direktorei I.Brantei par izturību un cīņas sparu bāzes tapšanā un teicamu darba apstākļu radīšanā sporta skolotājiem. Neizpalika daudz labu vēlējumu, kurus apvienojot vienā domā, tie būtu šādi: ‘Ļoti svarīga nozīme jauniešu piesaistīšanā profesionālai izglītībai ir arī labi  sakārtotai sporta infrastruktūrai”. 

Arī mēs, profesionālās izglības sporta dzīves vadītāji, esam ļoti gandarīti par šo bagāto rudens ražu, esam ļoti pateicīgi direktoriem: Silvai Ozoliņai, Ilzei Ločmanei, Janīnai Rudzītei un Ilzei Brantei par uzdrīkstēšanos un uzvaru, bet sporta organizatoriem, skolotājiem turpināt sporta ieviešanu audzēkņu ikdienā jau jaunā, augstākā kvalitātē, veidojot jaunajos profesionāļos izpratni par regulāru fizisko aktivitāšu nepieciešamību ikdienas dzīvē un veselības ķīlā.

     Paldies par skaistiem svētkiem un ķeramies pie darba

                                Irēna BukovskaIr sākušās sacensības profesionālājā izglītībā. 01.10.2020

Šajā mācību gadā - 31.sporta spēles tika atklātas 1.oktobrī un uz starta izgāja  rudens krosa dalībnieki.

Pavisam  bija pieteikušās 24 mācību iestāžu komandas ar kopējo dalībnieku skaitu – 199. 

Sacensības notika Ogres tehnikuma struktūrvienībā Vecbebros. Atklāšanas pasākumā veiksmīgus startus vēlēja AMI sporta kluba priekšsēdētāja Irēna Bukovska, Kokneses novada domes izpilddirektors Ilmārs Klaužs un Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante. Pēc muzikālā sveiciena – dziedāja Ainārs Krastiņš – Ogres tehnikuma audzēknis, sacensību dalībnieki devās uz starta vietu.

 

Jaunietes sacentās 1000 m garajā distance un jaunieši - 3000 m.

Kopvērtējumā kausus, diplomus un medaļas saņēma :

jaunietēm:

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma komanda – 1.vieta

Jelgavas tehnikuma komanda   -  2.vieta

Rīgas Stila un modes tehnikuma komanda - 3.vieta

jauniešiem:

1.vieta – Saldus tehnikums

2.vieta – Rīgas Tehniskā koledža

3.vieta – Ogres tehnikums

          Individuālie  rezultāti jaunietēm :

1.vieta - Invida Mauriņa  03:00 ( Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums)

2.vieta – Aleksandra Malašenoka 03:17 (Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums)

3.vieta – Linda Broliša 03:22 (Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola)                                                                                                               

jauniešiem :

1.vieta Andris Svilāns 10:13 (Ogres tehnikums)

        2.vieta Dāvis Eglītis 10:27 (Ogres tehnikums)

3.vieta Braens Meškis 10:28 (Saldus tehnikums)

Individuāli sacensību uzvarētāji tika apbalvoti ar diplomiem un medaļām.

Paldies mācību iestāžu vadītājiem un sporta organizatoriem par darbu šajā neviennozīmīgajā laikā!

Īpašs paldies Ogres tehnikuma direktorei I.Brantei, sporta organizatoram M.Kurilovičam par sacensību teritorijas un iekštelpu sagatavošanu  atbilstoši esošajām prasībām, lai novērstu Covid – 19 infekcijas izplatību sabiedrībā, sacensību sekretariāta komandai A.Lukašenokas vadībā par operatīvu un kvalitatīvu sacensību rezultātu apstrādi, Kristapam Mūrniekam  - Ogres tehnikuma audzēknim par sacensību muzikālo noformējumu!

                                               Sporta organizatore V.MickevičaEsam kļuvuši gudrāki. 16.06.2020

Finišējis apjomīgais konkurss – maratons divarpus mēnešu garumā - “Par un ap Sportu”,  kurš noritēja 5 kārtās ar 191 jautājumu.                                                  

Šo metodisko materiālu bija iespējams izmantot 5856  PI mācību iestāžu audzēkņiem.

Savukārt maratonā kopumā iesaistījās 278 audzēkņi no 16 izglītības mācību iestādēm. Mēs esam patiesi apmierināti ar rezultātiem, godam finišēja vairāk nekā 30 audzēkņi.

Interesanti, ka tieši skaitliski nelielo mācību iestāžu audzēkni ar lielu degsmi iesaistījās atbilžu meklēšanā un ar katru kārtu interesentu pulks palielinājās; tā Dobeles AVV iesāka ar 8 un pabeidza ar 18, Aizkraukles AVS – sāka lēnām ar trim  aizkavējušajiem dalībniekiem un beidza ar 9, ļoti sistemātisks darbs visas kārtās notika Malnavas koledžā, bet Jēkabpils AK Barkavas struktūrvienības audzēknis Niks Ikaunieks, ne tikai cītīgi meklēja atbildes, bet visu iesūtīja Power pointā, maratona noslēguma taisnē ieskrēja arī  M.Kuriloviča vadītā komanda 28 jauniešu sastāvā no Ogres tehnikuma. Jāatzīmē arī Ilonas Haritonovas aktivitātes, kura vienīgā pati sūtīja savas atbildes.

Protams, kā jau maratonā, finišu visi nesasniedz, tā arī šajā gadījumā. To paveica uzņemīgākie, pacietīgākie un mērķtiecīgākie, lai gala rezultātā kļūtu gudrāki. Esam izvērtējuši 10 labākos audzēkņus, gan jaunietēm, gan jauniešiem. Skatīt mājas lapas sadaļā “Konkursi”

 Šāds konkurss, 30 gadu mūsu darbības laikā, notika pirmo reizi. Esam saņēmuši arī atsauksmes  par organizēto darbu attālinātajā režimā:

*      Vēlreiz pateicos par jūsu darbu, jautājumus veidojot un koordinējot to visu procesu, sanāca tiešām pamatīga sporta faktu krātuve!                                                                                                             Pāvels Pancerko, Daugavpils Tirdzniecības PVS sporta organizators

*      Kopumā par konkursu esmu gandarīts, jo izdevās Jelgavas tehnikumā iesiastīt 193 izglītojamos, kuri veica testu aizpildīšanu vismaz vienu reizi.
Rīgas 3. arodskolā iesaistīju 35 izglītojamos, arī tur  bija līdzīga situācija, bet prieks, ka piedalījās, jo audzēkņi atradās praksē.                                                                                                                        Gints Veinbergs
Jelgavas tehnikuma  sporta organizators

*      Paldies par interesanto konkursu. Uzzinājām daudz ko jaunu un atcerējāmies veco.                              Ar cieņu,                                                                                                                                                   Jānis KalniņšPIKC RTK sporta skolotājs, grupu audzinātājs

*      Diemžēl abas meitenes no konkursa izstājās, jo nevarot citu priekšmetu daudzuma dēļ paspēt visu izpildīt.  Bet Madars ir apņēmības pilns un viņam ļoti interesē un patīk šis konkurss.
Jauku nedēļu vēlo                                                                                                                                   Arnita un Linda
Valmieras tehnikuma sporta skolotājas

*      Domāju, audzēkņiem, kuri meklēja atbildes uz jautājumiem, bija interesanti iegūt  daudz                jaunas informācijas👍                                                                                                                                           Un tie, kuri izturēja līdz galam, gandarījums par paveikto!                                                              Paldies par sadarbību un jauku dienu!                                                                                                   Dace Miķelsone, Rīgas Stila un modes tehnikuma sporta oranizatore

Šāda veida konkursā es piedalījos pirmo reizi un par to esmu ļoti priecīga un gandarīta.                       Es uzzināju ļoti daudz ko jaunu par sportu, sporta vēsturi un rekordiem.                                      Pateicoties konkursam man ir lielāks priekšstats par Latvijas sportu un sportistiem. Ikdienā gadās dzirdēt tikai par tagadējām lielākām sacensībām un panākumiem, bet meklējot atbildes uz jautājumiem bieži    atradu elpu aizraujošus faktus un sportistu biogrāfijas. Gadījās pat atrast tik neparastu un pārsteidzošu atbildi uz jautājumu, ka uzreiz gāju un dalījos tajā ar vecākiem. Domāju, ka šāda veida konkursi varētu būt jauna AMI SK. tradīcija. Konkurss mūs ļoti pilnveido, pēc kura izpildes mēs ne tikai zinām kā pareizi skriet un, kurš ir labākais basketbolā, bet zinām arī par izciliem rekordistu uzlabotājiem un spēka vīriem. Būtu jauka doma turpināt konkursu atsevišķos sporta veidos, vai dziļāk par kādām sacensībām. Lai gan citreiz bija pa grūti un apjomīgi atrast atbildes, bet tomēr tas bija ļoti interesanti. Tagad es tiešām zinu, kas ir sports. 
Ilona Haritonova, Rīgas TPV audzēkne

Pateicamies par interesanto sadarbošanos. Uz tikšanos rudenī, tad arī organizēsim uzvarētāju (visu 20) apbalvošanu. 

                                               Patiesā cieņā Irēna Bukovska.Noslēgusies sporta sezona “Profesionāļiem”. 09.06.2020

Maija beigās, pirms lielo eksāmenu laika, kopā sanāca AMI Sporta kluba Valde,        kurā izanalizējām, gan aizvadītajā sezonā paveikto, gan arī apstiprinājām 30. sporta   spēļu rezultātus.                                                                                                                           Protams, “Covid -19” arī mūsu maratonu apstādināja – netika sarīkotas 4 sacensības.  Tas nozīmē, ka no 12 sporta veidiem jauniešiem tika sarīkotas  sacensības 9 sporta veidos, bet jaunietēm no 11  desmit sporta veidos, kopumā tas ir ap 3000 dalībnieku startu. 

 Baltijas valstu 28.sporta spēles  Ogrē pagaidām pārceltas uz novembra mēnesi,  atceltas arī darbinieku spēles Dobelē. 

Valdes locekļu vērtējums bija vienprātīgs: kopumā jāuzskata, ka 30.sporta spēles  profesionālās izglītības mācību iestāžu audzēkņiem ir notikušas un kopvērtējums,    samazinot ieskaišu skaitu par divām abās grupās, var tikt izvērtēts, bet paveikto          darbu atskaites periods novērtēt ar “labi”.

Apsveicam visus par startiem, un pateicamies par audzēkņu iesaistīšanu sporta  aktivitātēs un pievēršanu veselīgam dzīves veidam.

Tika apstiprināti rezultāti arī konkursā  “Sportiskākā skola profesionālajā izglītībā”.   

1.v. Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums – dir.p.i. I.Ločmane,                  sp.org. A.Legzdiņa.

2.v. Rīgas Stila un modes tehnikums – dir. S.Voitišķis, sp.org. D.Miķelsone.

3.v. Rīgas Tehniskā koledža -  dir. J.Rozenblats, sp.org. G.Ruža.

4.v. Ogres tehnikums – dir. I.Brante, sp.org. M.Kurilovičs.

5.v. Jelgavas tehnikums – dir. J.Rudzīte, sp.org. G.Veinbergs.

6.v. Smiltenes tehnikums – dir. A.Miezītis, sp.org. L.Peļņa                                                    Paldies visu izglītības iestāžu direktoriem par iespēju nodrošināšanu  dalībai    sporta pasākumos un atbalstu to sarīkošanai. 

  Esam istrādājuši arī 31.sporta spēļu Nolikumu un Kalendāro plānu 2020./2021. m.g.,    kurus arī Valde apstiprināja ar cerību, ka rudenī viss darbs varēs pilnībā atjaunoties, bet ja vēl būs ierobežojumi, būsim gatavi piedāvāt sporta aktivitāšu programmu atbilstošu situācijai. 

  Esam ļoti pateicīgi PI mācību iestāžu sporta organizatoriem un skolotājiem par  atbalstu un idejām, kā arī par radošām iniciatīvām sporta darbā ar audzēkņiem      attālinātā režīmā.

     Jauku vasaru un atpūtu Valdes un kolēģu vārdā vēlot

                                                                                              Irēna Bukovska

30. spēļu rezultāti skatīt mājas lapā sadaļā “Republikas sporta spēles” jauniešiem un jaunietēm.

Apbalvošana notiks jaunā mācību gada sākumā.Jautājumi “Par un ap Sportu”. 08.05.2020

Pandēmijas laiks ir apstādinājis sacensību sarīkošanu arī profesionālās izglītības sistēmā. Mūsu 30.sporta spēles neizdevās sarīkot līdz galam, jauniešiem tie ir trīs sporta veidi, jaunietēm, gan tikai viens.

Lai aizpildītu šo tukšumu, nolēmām strādāt pie audzēkņu  teorētisko zināšanu paplašināšanas un sākām gatavot metodisko materiālu “Par un ap Sportu”, t.i. izmantojot nesen izdoto simtgadei veltīto grāmatu “Latvijas sporta lepnums”. 

Šī grāmata atspoguļo Latvijas sporta sistēmas veidošanos, sākot pirmās brīvvalsts laikiem,cauri padomju gadiem līdz mūsdienām, 100 gadu periodā, tā balstās uz faktiem, bagāta ar mūsu sporta leģendu uzvārdiem un to skaistajām uzvarām, emocionāliem mirkļiem.

Tādejādi esam sagatavojuši metodisko materiālu par mūsu valsts sporta vēsturi ar mērķi, lai izglītotu sporta skolotājus un it īpaši audzēkņus. Skolotājam ir iespēja šos jautājumus izmantot mācībām attālināti,izmantot konkursa  sarīkošanai savā mācību iestādē utml.  

Šo materiālu esam izveidojuši arī, kā konkursu, kurā audzēkņiem ir iespēja piedalīties pēc vēlēšanās, lai cīnītos par galveno balvu – AMI Sporta kluba izlases treniņtērpu.                   

 Metodiskais materiāls sastāv no piecām sadaļām, kuru jautājumi tiek sūtīti ik pēc divām nedēļām, sākot ar 1.aprīli līdz 30.maijam ieskaitot. Pakāpeniski jau izsūtīti jautājumi trim kārtām – 117 jautājumi, tajā skaitā ir arī sadaļa - AMI Sporta klubs, kurš dibināts pirms 30.gadiem. Vēl priekšā – divu sadaļu jautājumi – “Sports Latvijā pēc 1990.g.“ un “Interesanti fakti  par sportu pasaulē “ - apmēram vēl 80 jautājumi. 

Kāda tad ir atsaucība minētajam procesam un dalība konkursā?

Jāsaka, ka esam apmierināti par veikto darbu, jo skolotāji ir pateicīgi par iespēju izmantot šos jautājumus. Aptauja liecina, ka pirmo trīs sadaļu jautājumus ir saņēmuši ap 5000 audzēkņu, bet ap 200 audzēkņu aktīvi gatavo atbildes, lai  varētu piedalīties skolas pasākumos un ari mūsu konkursā. Īpaši vēlētos atzīmēt  aktīvākās mācību iestādes un skolotājus – Rīgas Stila un modes tehnikums - Dace Miķelsone, Malnavas koledža - Gunārs Ozoliņš, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošā vidusskola – Viktors Kolosovs, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienība – Inga Dzelme, Valmieras tehnikums - Arnita Krieviņa.

Vēlam visiem, kuri cīnās par galveno balvu, veiksmes un izturēt līdz galam. Pārējiem paturēt prātā iegūtu informāciju par mūsu sportistiem, treneriem, meistarkomandām un to sasniegtajiem rezultātiem, pārstāvot mūsu valsti pasaulē, kā arī turpināt meklēt atbildes uz neatbildētajiem jautājumiem savas, savas ģimenes locekļu un draugu izglītošanas nolūkos!

                                                     Irēna Bukovska.Par ārkārtas situāciju. 16.03.2020

AMI Sporta kluba Valde paziņo, ka sacensības Profesionālās izglītības audzēkņiem  florbolā, svaru stieņa spiešanā guļus un tautas bumbā tiek pārceltas uz nenoteiktu laiku, atbilstoši Valdības ārkārtas lēmumiem.

                                  Priekšsēdētāja I.Bukovska

Sacensības “Veselības diena “ trīsdesmito reizi. 13.03.2020

Aizvadītajā nedēļā paspējām sarīkot tā saucamos “Direktoru mačus”, kurā piedalās PI mācību iestādes direktors, vietnieks un sporta organizators, kuras bija veltītas AMI Sporta kluba 30 darba gadiem, Rīgas Tehniskajā koledžā. Pieteicās  14 skolu komandas. Jāsaka, ka šoreiz problēmas sagādāja “ Covid -19”, jo direktori uz vietām uzsāka mācību procesa pārkārtošanu attālināti. Taču pietiekošs dalībnieku skaits bija startam gatavi, pie tam sacensības tika apvienotas ar teorētiski praktisko semināru “Sports – ceļš uz integrētu sabiedrību”.

 

Tādējādi teorētiskās pārrunas par aktīvā dzīves veida priekšrocībām un sportošanas ietekmi uz cilvēka veselību mijās ar sporta aktivitātēm.                      Rīgas TK kolektīvs bija skaisti noformējis sporta zāli, katram dalībniekam bija iespēja “palaist gaisā” griestos krāsainos balonus ar AMI – 30, sagādājot ļoti pozitīvas emocijas

Direktori, kuri pamatā ieradās pēcpusdienā, startēja trīscīnā: b/b soda metienos, dārtā un koka spēlēs, šāda trīscīņa ir paredzēta arī Baltijas valstu 28.sporta spēlēs. Sievietēm uzvaras laurus plūca:  1.v.– D.Vanaga – Rīgas VT, 2.v. – I.Safronova – Rīgas TPVS, 3.v. – E. Bišere – Jelgavas AV, bet vīriešiem labākie  - J.Rozenblats – Rīgas TK un A.Sņegovičs – Vidzemes TDT.

Pārējie dalībnieki ar azartu startēja tādās fiziskajās aktivitātēs, kā “Aklā vista”, Bullīšos”, ”Presbolā”, “Zeme griežas”, ”Ūsiņspēlē”, “Spēka smaidā“, “Purva bridējā”, ”Saspiestajā badmintonā “ utml., bet volejbolā un tautas bumbā sacentās Rīgas reģiona komanda ar Kurzemes – Zemgales apvienoto komandu, kuru kopējais rezultāts bija 1 : 1. Šoreiz Latgales un Vidzemes reģionu komandas izpalika .  

Kopvērtējuma rezultāti šajā jubilejas pasākumā ir šādi: Nominācijā “Sportiskākais regions” –  jau otro gadu, Rīgas regions ( pr-tāja I.Safronova), nominācijā “Sportiskākā skola”- Jelgavas tehnikums ( dir. J.Rudzīte, sp.org. G.Veinbergs), bet – “Simpātiski sportiskākās skolas gods šoreiz un kauss “Trīs Jāņi” Rīgas TK. Visi  pārējie dalībnieki un komandas  attiecīgi saņēma skaistus, speciāli RTK gatavotos diplomus , medaļas un enerģijas batoniņus.  

Sirsnīgs paldies  par skaisto pasākumu RTK kolektīvam, sporta skolotājiem un īpaši sporta organizatoram G.Ružam par teicamo organizāciju un novitātēm sporta veidu nosaukumos. Finālā visi dalībnieki bija ļoti pozitīvi uzlādēti, gan garīgi, gan fiziski, kas, cerams, būs par pamatu visiem būt arī turpmāk veseliem un dzīvespriecīgiem.

                                             I.BukovskaSacensības badmintonā jaunietēm un jauniešiem. 11.03.2020

 Turpinās AMI sporta kluba 30.sporta spēļu sacensības badmintonā jaunietēm un  jauniešiem. No 3.-5.martam notika  sacensības  reģionos, kur no katras apakšgrupas divas uzvarētājkomandas 11.martā piedalījās finālsacensībās.

  Pavisam sacensībās piedalījās 14 komandas jaunietēm un 14  komandas  jauniešiem  – kopā  112 dalībnieki.

  Tradicionāli jauniešu vidū ļoti spēcīgas komandas pārstāvēja Rīgas reģionu. Uzvarot visas spēlēs, kā pirmie finālā iekļuva Rīgas Tehniskā koledža un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, taču līdzīgi spēlēja Rīgas Celtniecības koledžas, Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas un Rīgas Valsts tehnikuma jaunieši. Kurzemes – Zemgales reģiona apakšgrupā bez pārsteigumiem abas vietas finālā izcīnīja G.Veinberga vadītās : Jelgavas tehnikuma un Rīgas 3.arodskolas komandas. Latgales apakšgrupā gan jauniešiem, gan jaunietēm stiprākie bija Daugavpils tehnikuma un Daugavpils Būvniecības tehnikuma komandas.

           

 Komandu kopvērtējumā jaunietēm :

 1.vieta – Rīgas Stila un modes tehnikums ( sporta organizatore D.Miķelsone)

  2.vieta – Daugavpils Būvniecības tehnikums ( sporta skolotāja E.Bogdanova)

  3.vieta – Daugavpils tehnikums (sporta skolotāja O.Zuboviča)

            Komandu kopvērtējumā jauniešiem :

1.vieta – Rīgas Tehniskā koledža (sporta organizators G.Ruža)

2.vieta – Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums (struktūrvienības vadītāja A.Mētra)

3.vieta –Daugavpils Būvniecības tehnikums (sporta organizators J.Ozols)

 Pēc komandu sacensībām notika individuālais turnīrs jaunietēm. 1.vietā ierindojās Nora Konovalova Rīgas Stila un modes tehnikums,  2.vietā  - Anastasija Jacina - Daugavpils Būvniecības tehnikums  un 3.vietā  - Marija Čerņavska – Daugavpils tehnikums.

  Paldies mācību iestāžu vadītājiem, komandu pārstāvjiem, sacensību dalībniekiem un sacensību tiesnešiem reģionos un finālsacensībās par ieguldīto darbu!

  Īpašs paldies Rīgas Stila un modes tehnikumam (direktore S.Voitišķis, sporta organizatore D.Miķelsone) par ciešo sadarbību.

  Izturību un veselību šajā sarežģītajā periodā! Tuvojas Baltijas valstu 28.sporta spēles profesionālajā izglītībā. 03.03.2020

Nedaudz vairāk par mēnesi ir palicis laiks Baltijas valstu 28. sporta spēļu atklāšanai un norisei. Šogad rīkotājvalsts ir Latvija un vieta ir Ogre, Ogres tehnikums.

Jau pagājušā gada nogalē  tika izveidota darba grupa, kurā iekļauti pārstāvji: no AMI SK Valdes, IZM, Ogres tehnikuma un AMI SK darbinieki, spēļu sarīkošanai, tika izstrādāts  spēļu sarīkošanas pasākuma plāns, sastādīta izdevumu tāme, kā arī notikušas jau trīs darba grupas sanāksmes. Tātad gatavošanās rit pilnā sparā, tiek gatavota nepieciešamā atribūtika – diplomi, ielūgumi, akreditācijas kartes, sacensību tabulas, rezultātu mapes utml. Ogres tehnikuma Dizaina nodaļas audzēkņiem tika sarīkots konkurss par 28. sporta spēļu simboliku. Jāsaka, ka tika iesniegti ļoti interesanti varianti ar dažādiem akcentiem. Darba grupa par labāko atzina OT 2. kursa audzēkņa Kristiāna Graudiņa darbu.

Patīkami, ka pirmais  Starptautiskais sporta pasākums, konkrēti volejbola sacensības jauniešiem un jaunietēm, un direktoru trīscīņā, notiks tikko atklātajā Ogres tehnikuma multifunkcionājā zālē, pārējās sacensības notiks Ogres 1.vidusskolas un Ogres Sporta centra sporta bāzēs. Ar jauno  OT sporta kompleksu, kā arī  ar pārējām bāzēm bija iespēja iepazīties arī 28. spēļu darba grupai.

 Vēl viena iespēja prof.izglītības audzēkņiem stiprināt veselību ar fiziski aktīvu dzīves veidu jaunā sporta spēļu, trenažieru un aerobikas zālēs. Tas ir fantastiski. 

 

 Mēs arī strādājam pie izlašu attiecīgā komandu veidošanas un sporta veida specializācijas sporta skolotāju piesaistīšanas  par treneriem izlašu komandām: basketbolā, volejbolā, strītbolā un galda tenisā, lai veiktu pārbaudes treniņus un vadītu komandas spēlēs  Ogrē no 23. – 25.aprīlim.   

Š.g. 18.martā notiks visu triju valstu pārstāvju tikšanas Ogrē, lai saskaņotu spēļu programmu, iepazītos ar sacensību un dzīvošanas vietām, apspriestu jauno Nolikumu nākošajiem trim gadiem.

                                      Darba grupas pārstāve I.BukovskaSacensības telpu futbolā jaunietēm 26.02.2020

    No 18.-20.februārim notika 4 apakšgrupās sacensības reģionos  telpu futbolā jaunietēm un  finālsacensības - 26.februārī Rīgas Stila un modes tehnikumā un Rīgas Banku augstskolas Uzņēmējdarbības koledžā. Pavisam sacensībās piedalījās 15 komandas  - 135 dalībnieces.            

No katras apakšgrupas 2 uzvarētājkomandas  piedalījās finālsacensībās: no Rīgas reģiona – Rīgas Stila un modes tehnikuma un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma komandas, no Vidzemes reģiona – Valmieras tehnikuma un Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma komandas, no Latgales reģiona – Daugavpils un Rēzeknes tehnikumu komandas, no Kurzemes-Zemgales reģiona – Dobeles Amatniecības vispārizglītojošās vidusskolas un Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma komandas.

               Komandu kopvērtējumā  :

1.vieta – Rēzeknes tehnikums (sporta organizators A.Malta)

 2.vieta – Daugavpils tehnikums (sporta skolotājs A.Lavrenovs)

 3.vieta – Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums   (sporta skolotāja L.Bļodniece)                                                                   

 

 Par labākajām spēlētājām atzītas : Kristiāna Rancāne – Rēzeknes tehnikums, Aleksandra Ribakova - Daugavpils tehnikums, Linda Sazanova – Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums un Annija Vilnīte – Valmieras tehnikums.

 Paldies mācību iestāžu vadītājiem, komandu pārstāvjiem, sacensību dalībniekiem un sacensību tiesnešiem reģionos un finālsacensībās par ieguldīto darbu!

 Īpašs paldies Latvijas Futbola federācijai par atbalstu sacensību tiesāšanā. Ingai Dzelmei (Jēkabpils Agrobiznesa koledža) un Aleksandram Lazarevam (Jelgavas Amatu vidusskola) par ciešo sadarbību ar  vietējo struktūrvienību vadītājiem, nodrošinot sporta bāžu pieejamību sacensību kvalitatīvai norisei!Rīgas reģiona mācību iestāžu darbinieki piekopj veselīgu dzīves veidu. 13.02.2020

Februāra mēneša otrajā nedēļā ap 50 Rīgas reģiona PI mācību iestāžu                          darbiniekiem bija iespēja relaksētitiesizmantojot dažādas fiziskās aktivitātes

Rīgas Stila un modes tehnikuma sporta skolotāji, sporta organizatores Daces    Miķelsones vadībā, bija sagatavojušļoti interesantu un arī spraigi saturīgu    sporta dienu, kurā bija iespēja piedalīties visiemKatram bija iespēja atsvaidzināt   badmintona spēlesnovusa, galda hokeja un paātrinātās dambretes spēļu prasmes,    izmēģināt roku pie šautriņu mešanas mērķa, kā arī pārbaudīt kolektīvā gara spēku,   elementiem bagātajā stafetē. Sportošanas garu ikvienā jau atklāšanas ceremonijā   iedvesa Rīgas SMT meiteņu trio enerģiskās dziesmiņas un direktores Silvijas   Voitišķes uzruna par tocik svarīga loma visu pedagogu ikdienā, šodienas pārmaiņu uz ekselenci vērstajā izglītībā, ir fizisko aktivitāšu izmantošana,   ne tikai   veselības nostiprināšanā un uzturēšanā, bet arī ikdienas tiešo savstarpējo   komunikāciju  un saskarsmju veidošanā, un kolektīvā darba principu apgūšanā.    

Gala rezultātā pie pavisam silta kliņģera un kafijas tases, mūzikai skanot,  direktore kopā Daci dalīja individuālās dāvaniņas un sveica uzvarētājus: 

1.v. Ogres tehnikuma komanda ( sporta organizators M.Kurilovičs),     

2.v. Rigas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma komanda (sporta organizatore A.Legzdiņa),

3.v. Rīgas Tehniskās koledžas komanda ( sporta organizators G.Ruža).                         

Jāatzīmē, rezultāti bija ļoti blīvi starp pirmām piecām  komandām, lielākoties              tikai viens punkts šķīra tās, bet starp 3. un 4.vietu (abām komandām Rīgas TK   un Rīgas MMT) uzvarētāju varēja noteikt tikai pēc augstākajiem rādītājiem         atsevišķos veidos. Tādējādi tika aizvadīta ļoti saturīga un ar adrenalinu uzlādēta  diena, atliek novēlēt katram turpināt izmantot fiziskos vingrinājumu ikdien.

       Kopā ar visiem, arī dalībnieku kārtā, bija Irēna un KārlisFinālsacensības basketbolā jauniešiem. 12.02.2020

     12. februārī Saldus sporta kompleksā uz AMI SK 30. Sporta spēļu  finālu basketbolā jauniešiem ieradās astoņas profesionālās izglītības mācību iestāžu komandas, kuras tiesības spēlēt finālā ieguva izcīnot 1.un 2.vietu, spēkojoties četrās apakšgrupās.

     Dalībniekus atklāšanas parādē ar dziesmām iepriecināja Saldus tehnikuma audzēkņi, PI konkursa “Ko tu proti” uzvarētāji Emīls un Dženija. Sacensību galvenais tiesnesis Māris Vācis, Saldus tehnikuma sporta organizators, bija sarūpējis katrai komandai dāvaniņu ar Saldus gotiņām. Savukārt direktores vietniece Māra Vāce visus sveica ar ļoti basketbolistiski iedvesmojošu uzrunu, noturot arī klusuma brīdi veltītu Kobem Braientam.

   

Spēkošanās finālā apliecināja jau apakšgrupās demonstrēto vēlmi cīnīties par katru punktu un tas lieliski izdevās. Tā 16 spēļu konkurencē kausus, medaļas un vērtīgākā – labākā spēlētāja balvas ieguva:

1.vietu izcīnīja Rīgas TPVS;

2.vietu izcīnīja Vidzemes TDT;

3.vietu izcīnīja Rīgas TK;

4.vietu izcīnīja Rīgas CK.

Labāko spēlētāju kausus ieguva:

-Mārtiņš Šmuksts Rīgas TPVS;

-Toms, Jānis Kalniņš Vidzemes TDT;

-Alekss Frīdemanis Rīgas TK;

-Dainis Gulbis Rīgas CK.

Paldies tehnikuma vadībai par nodrošināto iespēju finālsacensības sarīkot Saldus sporta kompleksā.Sportiskās emocijas basketbola laukumos reģionālajās sacensībās valdīja Bulduros, Priekuļos, Rēzeknē un Rīgā 11.02.2020

Aizvadītajā nedēļā norisinājās basketbola sacensības jauniešiem visos četros reģionos – kurzemnieki tikās Bulduru Dārzkopības vidusskolā,vidzemnieki – Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā, latgalieši – Rēzeknes tehnikumā, bet rīdzinieki – Rīgas Tehniskajā koledžā, pavisam 19 komandas cīnījās par medaļām (1. – 3.v) savos reģionos un iespējām piedalīties LR finālsacensībās profesionālajā izglītībā, no katra reģiona – divas komandas - 1. un 2.vieta. 

Saskaņā ar iepriekš veikto izlozi, trīs Rīgas skolas spēlēja  arī izbraukumos.     Jāatzīmē, ka sportiskās emocijas sita augstu vilni visās grupās cīnoties, ne tikai par medaļām, iekļūšanu finālā, bet arī par pārējām vietām. Tā Bulduros Rīgas VT pēdējās sekundēs zaudēja Kandavas LT, savukārt  Rīgas VT komandai, spēlējot ar Jelgavas T par 2. – 3.v., pēdējās sekundēs pagarinājumā izdevās izraut uzvaru ar vienu punktu, izcīnot dalību finālā. Īsts cīniņš izvērsās arī starp Bulduru DV un Dobeles AVV puišiem, kurā gandarījumu guva mājnieki.                  

Savukārt Priekuļos labi bija sagatavojušies Vidzemes TDT jaunieši, kapitulējot tikai Rīgas TPVS puišiem, Valmieras T stabili izpelnījās bronzas medaļas, bet starp Rīgas TRIT un Smiltenes T risinājās nopietna cīkstēšanās, kurš kuru, līdz pēdējai sekundei, ar viena punkta pārsvaru līksmoja rīdzinieki.      

 Rēzeknē līdzīga drāma cīņā par 2. un 3.vietu, Rēzeknes T ar vienu punktu uzvarēja Daugavpils BT. Zelts - Jēkabpils Agrobiznesa koledžas jauniešiem. Malnaviešiem prieks par iespēju.            

  Arī Rīgas grupā  basketbols apliecināja, ka tas puišiem patīk un viņi gatavi cinīties par katru grozu līdz pēdējai tiesnešu svilpei. Jau pirmā spēle sagādāja pārsteigumus: Rīgas MMT puiši izaicināja ierasti spēcīgo Rīgas TK uz pagarinājumu. Rezultātā Rīgas TK – tomēr izcīna 1.v. Rīgas CK  puiši priecājās par sudrabu, gandarīti palika arī Rīgas MMT puiši par bronzu, sparu un cīnās gribu demonstrēja arī Ogres T un Rīgas Jūrskolas puiši.      

Izsakām pateicību visu skolu sporta skolotājiem par komandu gatavošanu, jo jāsaka kopumā bija skatāms un aizrautīgs basketbols.  

  Esam ļoti pateicīgi visu skolu direktoriem par iespēju izmantot Sporta zāles un teicamo organizāciju.                                           

 Uz tikšanos Saldū 12.februāri – finālsacensībās.

                              Visiem līdzi pārdzīvoja K.KlodānsStarptautiskas sacensības pedagogiem Aizkraukles profesionālajā vidusskolā – Sports tā ir dzīve. 31.01.2020

Janvāra mēneša pašās beigās Aizkraukles PVS pulcējās visu četru (Smiltenes tehnikums, Valmieras tehnikums, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums un Aizkraukles profesionālā vidusskola) Vidzemes reģiona profesionālās izglītības mācību iestāžu pedagogi uz kārtējām sacensībām darbiniekiem.     

Taču šoreiz minēto pasākumu papildināja trīs profesionālās izglītības mācību iestādes no Rokiškiem, Kupiškiem un Biržai Lietuvā.  Vidzemnieku sporta pasākums  kļuva par  Baltijas valstu Sporta svētkiem profesionālajā izglītībā. Izskanēja doma, ka šāda sadarbība ar Baltijas valstu skolām būtu turpināma. Smiltenes tehnikuma direktors teica: “Jā tā varētu būt, kad rīkosim mēs, tad aicināsim igauņus”.     

Sporta diena Aizkrauklē atšķīrās no ierastajām sacensībām jau ar tās organizāciju un programmas izstrādāšanu. “Mēs vispirms kolektīvi visu apspriedām, sadalījām uzdevumus. Katram skolas kompeteņču centram bija uzdevums izstrādāt pasākuma plānu demonstrējot caurviju prasmes – profesija vai mācību priekšmets savienojumā ar sportu”: pastāstīja direktore Ruta Krūkle.                    

Tādējādi visiem vairāk nekā 70 dalībniekiem bija iespēja caur attiecīgo prekšmetu vai profesiju, vai otrādi, apgūt pirmo caur sportu vai otrādi. Katra komanda saņēma  mapīti ar uzdevumu aprakstiem par caurviju  prasmēm katrā kompetenču punktā: tādi bija pavisam septiņi, kā piemēram Automehāniķu uzdevumos ietilpa: Riepas vilkšana, Tehnisko škidrumu atpazīšana, Skrūve un uzgrieznis, auto un tā detaļas. Līdzīgā veidā; Galdnieku uzdevumi, ēdināšanas stacija, metinātāju un ceļtnieku uzdevumi, vispārizglītojošo priekšmetu uzdevumi, komandas saliedēšanas uzdevumi un noslēgumā stafete. Jāsaka, ka miņētais sporta pasākums, ar devīzi “Sports tas ir prieks un cīņa, raizes un smiekli, lieli naudas tēriņi un neizmērojami fiziski, un garīgi ieguvumi. Sports – tā ir dzīve” ir paraugs, kā izglītoties un apgūt prasmes caur sportu. 

Apbalvošanas ceremonijas laikā lietuvieši izteica sirsnīgu paldies, gan par pieredzi, gan kopā būšanu, gan iespēju sacesnsties un uzvarēt, jo kopvērtējumā 1. un 2. vietu ieguva mācību iestādes no Kupiškiem un Rokiškiem, savukārt Vidzemes reģionā  uzvaras laurus plūca Smiltenes tehnikuma komanda ar A.Miezīti priekšgalā.

Liels paldies Aizkraukles PVS kolektīvam, īpaši direktorei R.Krūklei, sporta organizatoram un galvenajam tiesnesim K.Bēmam par ļoti radošu pieeju pasākumam, kurā prasmes, fiziskās aktivitātes, atpūta, kopā būšana un sadraudzība ar  kolēģiem un kaimiņiem gāja roku rokā.                     

Nākošajā gadā vidzemnieki tiekas Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā Priekuļos. Ceram uz jaunām radošām atklāsmēm. Uz tikšanos!

                   Dalībnieku pulkā biju arī es I.Bukovska                                                                                                                    

<--  1 2 ...  --> 
Arhīvs
2020 (23)   
2019 (33)   
2018 (39)   
2017 (35)   
2016 (17)   
2015 (16)   
2014 (18)   
2013 (20)   
2012 (9)   
2011 (12)   
2010 (5)