AMI Sporta klubs


Braslas 16,
Rīga, LV-1084,
Latvija

ami-sk@inbox.lv
 
 

Jaunumi

114416

Profesionālās izglītības iestādēs sportošanas iespējas pieaug.
08.10.2020


2020. /2021.m.g. mācību gads profesionālajā izglītībā sācies ar bagātīgu ražu  sporta bāžu atvēršanā.

       Jau vasarā IZM ministre J.Šuplinskas kundze sveica  Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma kolektīvu ar Spāru svētkiem sporta zālei un aicināja celtniekus kopā ar Rīgas TRIT  darbiniekiem nākošo mācību gadu sākt ar  kopīgām sporta sacensībām jaunajā zālē un stadionā. Svētku runās arī tika uzsvērts sporta svarīgums jauno profesionāļu turpmākajā darba dzīvē.

       Savukārt septembra beigās tika vērtas durvis Jelgavas tehnikuma sporta zālei, kurā atklāšanas zilo lentu grieza IZM Valsts sekretāre L.Lejiņa, VIAA direktore D. Traidas, Jelgavas pilsētas mērs A.Rāviņš un citas svarīgas personas. Jelgavas tehnikuma direktore J.Rudzīte īpaši atzinīgus vārdus veltīja sporta organizatoram G.Veinbergam par ieguldīto darbu zāles tapšanā un iekārtošanā atbilstoši sporta nodarbību vajadzībām. Atklāšanas svētkos Jelgavas tehnikuma sporta pulciņu dalībnieki demonstrēja savas prasmes dažādos sporta veidos, savu atraktivitātii parādīja arī dejotāji, iesaistot dancī arī visus ciemiņus, Jelgavas Sporta skolas mākslas vingrotājas dalījās ar savu daili. Visu sveicēju  kopējais moto bija: “Veselā miesā mājo vesels gars”. Patiesi; abas lietas ļoti noderīgas nākošiem mūsu valsts balstiem.

      Taču  jau 5.oktobrī ļoti krāšni, kopā ar Skolotāju dienu, tika atzīmēti Ogres tehnikuma Multifunkcionālas zāles atklāšanas svētki ar lielu  svarīgu amatpersonu klātbūtni no IZM, sadarbības pašvaldībām : Ogres, Ikšķiles, Gulbenes un Kokneses novadiem.  Priecājamies par Ogres tehnikuma sporta organizatora M.Kuriloviča   teikto pateicību, ar skaistu ziedu pušķi,  direktorei I.Brantei par izturību un cīņas sparu bāzes tapšanā un teicamu darba apstākļu radīšanā sporta skolotājiem. Neizpalika daudz labu vēlējumu, kurus apvienojot vienā domā, tie būtu šādi: ‘Ļoti svarīga nozīme jauniešu piesaistīšanā profesionālai izglītībai ir arī labi  sakārtotai sporta infrastruktūrai”. 

Arī mēs, profesionālās izglības sporta dzīves vadītāji, esam ļoti gandarīti par šo bagāto rudens ražu, esam ļoti pateicīgi direktoriem: Silvai Ozoliņai, Ilzei Ločmanei, Janīnai Rudzītei un Ilzei Brantei par uzdrīkstēšanos un uzvaru, bet sporta organizatoriem, skolotājiem turpināt sporta ieviešanu audzēkņu ikdienā jau jaunā, augstākā kvalitātē, veidojot jaunajos profesionāļos izpratni par regulāru fizisko aktivitāšu nepieciešamību ikdienas dzīvē un veselības ķīlā.

     Paldies par skaistiem svētkiem un ķeramies pie darba

                                Irēna Bukovska
      Atpakaļ