AMI Sporta klubs


Braslas 16,
Rīga, LV-1084,
Latvija

ami-sk@inbox.lv
 
 

Jaunumi

Top programma kompetenču pieejai mācību saturā profesionālajā izglītībā.
17.11.2020


Esam izveidojuši darba grupu, lai uzsāktu modulārās apmācības ieteicamās programmas izstrādi mācību priekšmetā “Sports un veselība” profesionālās izglītības sistēmai, nemot vērā VISC projektu “Skola 2030”.  

Darba grupā esam uzaicinājuši 6 sporta organizatorus - Gintu Veinbergu (Jelgavas tehnikums), kurš ir arī grupas vadītājs, Daci Miķelsoni (Rīgas Stila un modes tehnikums),  Ainu Legzdiņu (Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums), Jāni Zicānu (Rīgas Celtniecības koledža), Māri Kuriloviču (Ogres tehnikums), Lauri Haritonovu (Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola) un 4 sporta skolotājus - Arni Reliņu (Rīgas Stila un modes tehnikums, LSPA), Ingu Dzelmi (Jēkabpils Agrobiznesa koledža Barkavas struktūrvienība), Rihardu Leju (Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, LSPA), Ģirtu Magoni (Rīgas Valsts tehnikums) no 8 profesionālās izglītības mācību iestādēm. Darba grupa veidota ar nolūku, lai jaunajiem spridzekļiem blakus būtu arī pieredzējušie, mērenie sporta pedagogi.

 

Darba grupas uzdevums ir izstrādāt uz kompetencēm balstītu apmācību, izmantojot VISC sagatavotās prasības mūsdienīgai lietpratībai. Tādējādi 16.11. notika pirmā videokonference – seminārs, kuru vadīja G.Veinbergs, aicinot katram dalībniekam izteikt savu šī brīža pieredzi, to īstenojot pirmajiem kursiem, kā arī viedokļus par VISC projektu un tā īstenošanas iespējām  vai problēmam profesionālajā izglītībā. 

Viedokļu mērķis bija vērsts uz kopējo sapratni, kā strādāt ar audzēkni, kā iemācīt – ko, kā un kāpēc tas nepieciešams, ņemot vēra, ka mūsu  mācību iestādes pamatā gatavo dažādu nozaru speciālistus: celtniekus, santehniķus, lauksaimniecības speciālistus, galdniekus, viesmīļus, dzelzceļa darbiniekus, frizierus utml., kuriem ir ļoti svarīga fiziskā veselība un izturība, pareizi pārvietot, kaut vai smagumus, ilgas stundas atrasties stāvus uz kājām utt. 

Tika arī uzsvērta patiesība, ka mūsu mācību iestāžu uzdevums vairs nebūtu pašu pamatu apgūšana kāda fiziskā vingrinājuma izpildē, pamatu iemaņu un prasmju apguvē kādā no sporta spēlēm, vai skaidrot, kāda bumba, kurai sporta spēlei piederās utml., bet, tā teikt, iet dziļāk un pamatīgāk. Diemžēl ar katru gadu audzēkņu prasmju, nerunājot par iemaņām, kļūst zemāks un zemāks. Visu viedokļos izskanēja doma, ka minētais projekts, izskatās, to arī īsti neveicinās, taču grupas noskaņojums bija censties visu vērst uz iespējami labāku rezultātu.

Konferences noslēgumā, katram grupas dalībniekam tika uzdots uzdevums sagatavot,  konkrēta sporta veida vai fizisko īpašību apguvi, izmantojot moduļu apmācību, projekta variantā līdz 23.12., bet visas programmas sagatavošanas termiņš ir 2021. g.15.maijs.

 Paldies visiem grupas dalībniekiem par ļoti saturīgu un dedzīgu dalību debatēs, kā arī velmi izveidot saturīgu un audzēkņiem pievilcīgu programmu.

Paldies grupas vadītājam par konferences sagatavošanu un veiksmīgu vadību attālinātajā variantā.

Tiksimies nākošajā video konferencē 14.decembrī ar pirmajiem darba rezultātiem.

 Procesa dalībniece I.Bukovska.
      Atpakaļ